اخبار

مدیرکل دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی:

نمایشگاه مجازی کتاب به افزایش و تقویت فرهنگ کتاب و کتابخوانی کمک کرد

نمایشگاه مجازی کتاب به افزایش و تقویت فرهنگ کتاب و کتابخوانی کمک کرد
اسماعیل شفاعی بیان کرد: میزان کتابی که در نخستین نمایشگاه مجازی کتاب تهران به فروش رفته است نشان از علاقه‌مندی مردم جامعه به آثار مکتوب و مبحث کتاب‌خوانی دارد.

اسماعیل شفاعی مدیرکل دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی در گفت‌وگو با روابط‌عمومی خانه کتاب و ادبیات ایران، ضمن تشکر و قدردانی از زحمات دست‌اندکاران نخستین نمایشگاه مجازی کتاب تهران اظهار کرد: نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران سالیان سال به صورت سنتی برگزار می‌شد و رویداد بسیار مهم و ارزشمندی در سطح کشور و منطقه بود.

وی افزود: با توجه به شیوع بیماری کرونا بسیاری از فعالیت‌های فرهنگی و هنری ما در سطح کشور دچار اختلال شد؛ اما برگزاری نمایشگاه کتاب در بستر فضای مجازی ابتکاری ارزشمند بود.

او در ادامه عنوان کرد: به دلیل شرایط اقتصادی موجود در جامعه و به جهت رکودی که ایجاد شده، صنعت نشر کشور ما دچار چالش جدی است و اجرای این نمایشگاه این صنعت را تقویت کرد. نکته دیگر این است که ورود ناشران به فضای مجازی به بهانه حضور در نمایشگاه مجازی کتاب تهران نیز امری میمون و مبارک است.

مدیرکل دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی تصریح کرد: همچنین برگزاری نخستین نمایشگاه مجازی کتاب در سطح کشور نیز به افزایش و تقویت فرهنگ کتاب و کتابخوانی کمک می‌کند. میزان کتابی که در این نمایشگاه به فروش رفته است نشان از علاقه‌مندی مردم جامعه به آثار مکتوب و مبحث کتاب‌خوانی دارد.

اسماعیل شفاعی با اشاره به این‌که نمایشگاه مجازی کتاب می‌تواند در طول سال برگزار شود، در پایان گفت: در‌ مجموع با توجه به شرایط موجود در جامعه، برگزاری نمایشگاه مجازی کتاب تهران تصمیم به جا و شایسته‌ای بود، همچنین می‌تواند تجربه ارزشمندی برای سال‌های بعد باشد و هم این که این ساختار و این شیوه از فروش کتاب پا برجا باقی بماند و درواقع این کالای فرهنگی در فضای مجازی نیز عرضه شود.

نخستین نمایشگاه مجازی کتاب تهران از اول بهمن آغاز و تا دهم  بهمن ماه در سامانه tehranbookfair.ir ادامه خواهد داشت.

 
۱۱ بهمن ۱۳۹۹ ۱۰:۰۲
روابط عمومی دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید