اخبار

حمایت از سرمایه های اجتماعی جزو نیازهای ضروری امروز کشور است .

حمایت از سرمایه های اجتماعی جزو نیازهای ضروری امروز کشور است .
استاندار قزوین و نایب رئیس شورای فرهنگ عمومی این استان در نشست 112 شورای فرهنگ عمومی گفت: حمایت از سرمایه‌های اجتماعی و تقویت اعتماد عمومی از نیازهای مهم و ضروری امروز کشور بوده و یکی از پایه‌های اصلی دوام و قوام یک ملت به شمار می‌رود.

هدایت الله جمالی پور نایب رئیس شورای فرهنگ عمومی استان قزوین روز سه شنبه در نشست شورای فرهنگی عمومی استان قزوین با بیان اینکه مردم مهم‌ترین سرمایه کشور، نظام و قدرت بازدارنده ما در برابر دشمنان نظام هستند ، گفت : اگر این سرمایه را از دست بدهیم ، همه‌چیز را از دست می‌دهیم ؛ چرا که امروز سرمایه اجتماعی یک ظرفیت اساسی برای کشور است و ما به آن باور و ایمان داریم باید آسیب‌شناسی کنیم که با این قدرت چه کرده‌ایم.حمایت از سرمایه های اجتماعی و تقویت اعتماد عمومی از تیازهای مهم و ضروری امروز کشور بوده و یکی از پایه های اصلی دوام و قوام یک ملت به شمار می رود .

وی با بیان اینکه شورای فرهنگ عمومی باید در مورد کارهای اساسی و ماندگار تصمیم سازی کند ، اظهار داشت: برای همبستگی ملی و تقویت وحدت جامعه در این شورا باید برنامه ریزی شود.

جمالی پور با تاکید بر جلب اعتماد مردم به ‌عنوان یکی از بزرگترین سرمایه‌های اجتماعی افزود: باید در شورای فرهنگ عمومی برنامه‌های ملی را منعکس کنیم و مسائل و مشکلات استانی را خودمان حل کنیم.

نماینده عالی دولت در استان قزوین تصریح کرد: شناخت و اطلاع از وضع فرهنگ عمومی، اصلاح و ارتقای آن، نظارت، پیگیری مصوبات ابلاغی شورای عالی انقلاب فرهنگی و تصمیمات شورای فرهنگ عمومی کشور از وظایف شوراهای فرهنگ عمومی است و باید به طور جدی دنبال شود.

جمالی پور ادامه داد: ما باید برای ارتقای سرمایه اجتماعی تلاش کنیم و هویت قزوینی را به شهروندان برگردانیم ؛ چرا که قزوین شهری دارای تمدن است و در عرصه تاریخ و فرهنگ نقش پر رنگی دارد.

وی خاطرنشان کرد: باید عوامل ارتقای سرمایه اجتماعی را شناسایی کنیم و ببینیم چه چیزی همبستگی ملی را رقم می‌زند و عزت‌ نفس ملی ما را ارتقا می  دهد تا روی این موارد کار کنیم.

جمالی پور، اعتماد عمومی را از مهم ترین سرمایه های اجتماعی و موجب ارتباط بیشتر مردم با نظام اسلامی دانست و گفت: همگان باید نسبت به حفظ این هویت تاریخی تلاش کنیم.

استاندار قزوین افزود: رسانه‌ها و روحانیت که نقش‌آفرین در عرصه فرهنگ هستند ، باید در این حوزه تلاش کنند تا بتوانیم به جایگاه اصلی خود برسیم ؛ چرا که قزوین عناصر هویت بخشی بسیاری دارد.

۲۴ دی ۱۳۹۹ ۱۰:۴۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید