اخبار

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان اردبیل:

شهید سلیمانی و شهدای ما پرورش یافته مکتب تربیتی حضرت زهرا (س) هستند

شهید سلیمانی و شهدای ما پرورش یافته مکتب تربیتی حضرت زهرا (س) هستند
نماینده ولی فقیه در استان و رئیس شورای فرهنگ عمومی اردبیل، گفت: شهید سلیمانی و شهدای ما پرورش یافته مکتب تربیتی حضرت زهرا (س) هستند.
به گزارش دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی  استان اردبیل: آیت الله سید حسن عاملی، نماینده ولی فقیه در استان و رئیس شورای فرهنگ عمومی اردبیل در مراسم آغاز ایام فاطمیه که در حسینیه ثارالله سپاه حضرت عباس (ع) برگزار شد،  با بیان اینکه ایام فاطمیه امسال با شهادت دلاورمردان و شهدای افتخار آفرین کربلای چهار و پنج مصادف شده است، اظهار کرد: هر کدام از این رزمنده‌های دلاور و شجاع یک ملت بودند که در تمام عرصه‌ها از عزت و امنیت کشور محافظت کرده و در طول هشت سال دفاع مقدس شناسنامه پر افتخاری از هویت و شخصیت واقعی و شاخص ملت ایران را به یادگار گذاشتند.

وی رشادت‌ها و جان فشانی‌های شهدای هشت سال دفاع مقدس را آغازگر راه پرفروغ شهدای هسته‌ای و مدافعان حرم عنوان کرد و افزود: بالاترین مقام شهادت مقام شهیدی است که در مسیر شهادت با کج فهمی دینی مبارزه کرده و جان خود را از دست دهد و شهید حاج قاسم سلیمانی نیز از تربیت یافتگان مکتب جنگ تحمیلی و شهدای گران قدر است که با شجاعت و مکتب جهادی خود توانست لشگر جرار و تروریسم داعش را از صفحه روزگار نابود سازد.

امام جمعه اردبیل در ادامه به فرارسیدن چهلمین روز در گذشت شهید فخری زاده نیز اشاره کرد و گفت: بزرگترین ثروت ما، دانشمندان ما هستند که با توان علمی خود همواره امنیت کشور را تضمین کرده و در محاصره تکنولوژی توسط دشمنان همواره استوار و توانمند پا به پای تحولات علمی دنیا حرکت کردند.

نماینده ولی فقیه در استان در ادامه به توصیف شخصیت والای حضرت زهرا (س) در طول تاریخ اسلام پرداخت و تصریح کرد: اهل بیت از دامان پر برکت حضرت زهرا (س) تربیت یافته و اگر اهل بیت (ع) و فرزندان حضرت فاطمه زهرا (س) نبودند راه و مکتب پیامبر مکرم اسلام (ص) ادامه نمی‌یافت که در بسیاری از احادیث هم نقل شده که بعد از پیامبر اسلام حضرت زهرا (س) با خطبه‌های پر معنی خود پرچم اسلام را برافراشته نگه داشت.

آیت الله سید حسن عاملی به حدیث ارزشمند حضرت امام حسن عسگری درباره شأن و منزلت حضرت زهرا (س) اشاره کرد و افزود: امام حسن عسکری (ع) در مورد مقام و مرتبه حضرت فاطمه زهرا (س) می‌فرمایند: «نحن حجج اللّه علی خلقه و جدّتنا فاطمة حجّة علینا: ما حجت‌های خدا بر مخلوقین هستیم و جد ما حضرت فاطمه حجت بر ماست.» که حتی پیامبر اکرم (ص) نیز به دختر خود لقب ام ابیها یعنی مادر پدر داده بودند که نشان دهنده جایگاه والای آن حضرت در نزد خدا و پیامبر خدا بوده است.

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان اردبیل در ادامه بزرگ‌ترین مأموریت و رسالت اهل بیت (ع) را الگو بودن برای مسلمانان دانست و بیان کرد: نقش اهل بیت (ع) نقش مجموعی است یعنی نقشی بهم پیوسته و تکمیل کننده که هر کدام از آنها مأموریت‌های ثانویه خود را مطابق با زمان خودشان ایفا کرده و در راه ترویج و زنده نگه داشتن اسلام به شهادت رسیدند و ایام فاطمیه فرصت مناسبی است تا از ادامه دهندگان راه اهل بیت (ع) باشیم.

امام جمعه اردبیل بهترین راه شناخت حضرت فاطمه زهرا (س) را توجه به خطبه‌های ارزشمند این بانوی بزرگوار اسلام دانست و افزود: هر کس در آن دو خطبه تأمل کند پی به دریای علم حضرت زهرا (س) می‌برد که این علم را هیچکس نمی‌تواند توصیف کند چرا که مفاهیم اسلامی و تفکرات ارزشمند اهل بیت در آن خطبه‌ها غوغا می‌کند.

آیت الله سید حسن عاملی در ادامه از هیئت‌ها و برگزار کنندگان مراسم‌های مذهبی ایام فاطمیه خواست به دلیل شیوع ویروس کرونا و احتمال به خطر افتادن جان مردم امسال از برگزاری مراسم‌های سوگواری ایام فاطمیه خودداری کرده و راه و نام مکتب حضرت زهرا (س) را با کمک به نیازمندان و انجام امور خیریه ادامه دهند.

نماینده ولی فقیه در استان عزادار واقعی حضرت زهرا (س) را الگو قرار دادن آن حضرت در آداب و رسوم و زندگی فاطمی دانست و گفت: تفکر فاطمی را در فرزندان خود ایجاد کنیم تا قلب‌هایشان مملو از محبت اهل بیت (ع) گردد و راه و روش آنها را در زندگی خود ادامه دهند تا این بانوی بزرگ اسلام الگو و سرمشقی برای همه مسلمانان باشد.

۸ دی ۱۳۹۹ ۱۲:۴۳
دبیرخانه شورا |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید