اخبار

دبیرشورای فرهنگ عمومی استان اردبیل:

صدای محزون و تاثیرگذار زنده یاد صابر امانپور در خاطر مردم ماندگارخواهد ماند

صدای محزون و تاثیرگذار زنده یاد صابر امانپور در خاطر مردم ماندگارخواهد ماند
دبیر شورای فرهنگ عمومی استان اردبیل، گفت: صدای محزون و تاثیرگذار زنده یاد صابر امانپور که ستایشگری اهل بیت علیهم السلام را با حضور مستمر ده‌ها ساله در هیئت حسینی وعباسی اردبیل به کمال رسانده و به جرگه بزرگان عالم مدح و ستایشگری نائل شده است، در خاطر مردم انقلابی و ولایتمدار و حسینی اردبیل و عاشقان و شیفتگان اهل بیت علیهم السلام ماندگارخواهد ماند.

به گزارش دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی استان اردبیل، عبدالله بحرالعلومی، مدیرکل فرهنگ و ارشاداسلامی و دبیر شورای فرهنگ عمومی استان اردبیل در پیامی درگذشت مداح نامی و صاحب سبک اردبیلی، زنده یاد استاد حاج صابر امانپور  را تسلیت گفت .

متن پیام بدین شرح است: 

«انا لله و انا الیه راجعون

بیر عمر یاحسین دئمیشم یا حسین سنه

ایندی یامان گونومدو ألیمدن یاپیش آقا

ماموریلر گلوب ائلیه‌ن وقتده سؤال

سن گل اؤزون منیم عوضیمدن دانیش آقا

هجرت پیر غلام آستان مقدس اهل بیت علیهم السلام ، زنده یاد حاج صابر امانپور، ذاکر و مداح نامی و  با اخلاص اردبیلی که عمر گرانمایه خود را صرف خدمت به آستان اهل بیت(ع)، بویژه حضرت ابا عبدالله الحسین و حضرت ابوالفضل العباس علیهما السلام کرده  و در ترویج فرهنگ عاشورایی، با نواها و نغمه های عاشورایی خود، آثار ماندگاری آفریده است، موجب تاسف و تاسف گردید.

صدای محزون و تاثیرگذار این مداح  صاحب سبک و پاک نفس اردبیلی که ستایشگری اهل بیت علیهم السلام را با حضور مستمر ده‌ها ساله در هیئت حسینی وعباسی اردبیل به کمال رسانده و به جرگه بزرگان عالم مدح و ستایشگری نائل شده است، در خاطر مردم انقلابی و ولایتمدار و حسینی اردبیل و عاشقان و شیفتگان اهل بیت علیهم السلام ماندگارخواهد ماند. بدون شک استفاده مستمر و اصولی از دستگاه‌ها وگوشه‌های سوزناک آواز مقامی واصیل ایرانی و آذربایجانی در تولید و ارائه آثار فاخر مداحی، بهره گیری از اشعار وآهنگ‌های فاخر و وزین در مداحی وتوجه به ارزش‌های والای دینی وانقلابی در مرثیه خوانی و اخلاص و صفای درون و مردمی بودن از ویژگی های حاج صابر امانپور است.

فقدان این مداح و ذاکر اردبیلی را به جامعه مداحان، ذاکران و شاعران و هیئت های مذهبی و اهالی ولایتمدار و حسینی استان و خانواده این مداح جلیل القدر تعزیت و تسلیت عرض نموده، از درگاه حضرت احدیت برای این عزیز سفر کرده، علو درجات مسالت دارم.

 عبدالله بحرالعلومی

مدیرکل فرهنگ و ارشاداسلامی و دبیر شورای فرهنگ عمومی استان اردبیل
۲۶ آبان ۱۳۹۹ ۱۲:۰۶
دبیرخانه شورا |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید