اخبار

موالی زاده:

کنترل بیماری کرونا نیاز به تقویت فرهنگ عمومی دارد

کنترل بیماری کرونا نیاز به تقویت فرهنگ عمومی دارد
دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور: در شرایط ویژه فعلی و برای مقابله با ابعاد مخرب بیماری کرونا، نیاز جدی به تقویت فرهنگ عمومی کشور داریم.سید محمدرضا موالی زاده در حاشیه سفر به استان اصفهان به مناسبت هفته فرهنگ عمومی گفت: پایه و اساس شکل گیری شورای فرهنگ عمومی، نیازجامعه به بهره گیری از آموزه های فرهنگی اسلام ناب محمدی(ص) و این کلام مقام معظم رهبری (مدظله العالی) است که فرمودند «اصلاح فرهنگ عمومی مهمترین کار است و این کار محور کارهای دیگر است».

دبیر شورای فرهنگ عمومی ضمن بیان این که این شورا برای تقویت فرهنگ عمومی کشور در مقاطع مختلف بر اساس نیازهای جامعه اسناد و برنامه های فرهنگی متناسبی را تهیه می کند، افزود: یکی از مهمترین فعالیت های اخیر این شورا تهیه سند ارتقای فرهنگ مسئولیت فردی و اجتماعی برای مقابله با ابعاد بیماری کرونا (کووید 19) است که با مشارکت و حمایت اعضای کارگروه ملی و استانی پس از تدوین به مرحله اجرا رسیده است.

موالی زاده درخصوص اهم فعالیت های شورای فرهنگ عمومی کشور اظهار داشت: در شورا اسناد بسیاری تدوین می شود و به صورت 15 سرفصل به دستگاه ها و سایر استان ها برای گفتمان سازی مشترک ابلاغ می شود.

وی ادامه داد: از جمله این اسناد می توان به سند ترویج کتاب و کتابخوانی ، ترویج ورزش همگانی، ارتقای فرهنگ کار و مهارت آموزی، فرهنگ توانمندسازی مددجویان، فرهنگ مصرف بهینه آب، ارتقای فرهنگ حفاظت از محیط زیست و ارتقای فرهنگ سلامت اشاره کرد.

دکتر موالی زاده : دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور طی سفر یک روزه به استان اصفهان ضمن حضور درجلسه شورای فرهنگ عمومی استان و ملاقات با آیت الله ناصری، از نمایشگاه مهدویت و آینده پژوهی بازدید و در برنامه زنده «گفتگوی هفته» شبکه سیمای اصفهان حضور یافت.

۱۲ آبان ۱۳۹۹ ۰۹:۰۳
روابط عمومی دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید