اخبار

آیت‌الله فلاحتی در جلسه شورای فرهنگ عمومی گیلان مطرح کردند:

گفتمان عفاف و حجاب در جامعه اثرگذار است/ ضرورت وحدت رویه ترویج فرهنگ عفاف و حجاب در دانشگاه‌های گیلان/ دستورالعمل رعایت عفاف و حجاب اسلامی به تمام دستگاه‌های گیلان ابلاغ شد

گفتمان عفاف و حجاب در جامعه اثرگذار است/ ضرورت وحدت رویه ترویج فرهنگ عفاف و حجاب در دانشگاه‌های گیلان/ دستورالعمل رعایت عفاف و حجاب اسلامی به تمام دستگاه‌های گیلان ابلاغ شد

آیت‌الله رسول فلاحتی در جلسه شورای فرهنگ عمومی استان که با موضوع‌های «عفاف و حجاب» و «امر به معروف و نهی از منکر» در سالن غدیر استانداری برگزار شد اظهار کرد: جلسه پر برکتی برگزار شده و مطالب سودمند و ارزشمندی توسط اعضا به‌ویژه مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان در ارائه گزارش عملکرد این دستگاه در امر عفاف و حجاب بیان شده است.

وی، عفاف و حجاب را یکی از امور امر به معروف و نهی از منکر عنوان کرد و افزود: ارائه راهکارها برای ترویج فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه توسط شورای فرهنگ عمومی اثرگذار است.

امام جمعه رشت با بیان اینکه شورای فرهنگ عمومی به بیان راهکارها در ترویج فرهنگ جامعه می‌پردازد، تصریح کرد: هدف ایجاد جامعه اسلامی است و براین اساس باید به اولویت‌ها پرداخته شود.

آیت‌الله فلاحتی، فعالیت‌های انجام شده در امر عفاف و حجاب در دانشگاه‌های گیلان را بسیار خواند و بیان کرد: وحدت رویه در ترویج فرهنگ عفاف و حجاب در دانشگاه‌های استان ضروری است و می‌طلبد در این زمینه فعالیت‌های بیشتری انجام شود.

وی بر توجه به خروجی فعالیت‌های انجام شده امر عفاف و حجاب در جامعه تاکید کرد و گفت: فعالیت‌های فرهنگی زمان‌بر است و باید به مرور در جامعه نهادینه شود.

نماینده ولی فقیه در گیلان از ابلاغ دستورالعمل رعایت عفاف و حجاب اسلامی توسط استانداری به تمام دستگاه‌های استان خبر داد و یادآور شد: انتظار می‌رود اندیشمندان و کارشناسان به نحوه اجرای دستورالعمل مذکور توجه داشته باشند و موانع و راهکارهای آن را تبیین کنند.

آیت‌الله فلاحتی، خواستار تشکیل کارگروه نظارت بر عملکرد اجرای عفاف و حجاب اسلامی در دستگاه‌ها و نهادهای گیلان در شورای فرهنگ عمومی استان شد و اظهار کرد: بررسی اجرای دستورالعمل عفاف و حجاب در جامعه به‌ویژه در دستگاه‌ها اهمیت دارد زیرا دشمن عفاف و حجاب جامعه اسلامی را هدف رفته است.

وی با بیان اینکه گفتمان عفاف و حجاب در جامعه اثرگذار است، تصریح کرد: موانع اجرای این امر باید توسط کارگروه عفاف و حجاب شورای فرهنگ عمومی گیلان بررسی شود.

عفاف و حجاب با مشارکت عمومی محقق می‌شود

استاندار گیلان نیز در جلسه مذکور عفاف و حجاب را از موضوع‌های فرهنگی و اجتماعی عنوان کرد و گفت: عفاف و حجاب انسان را به کمال می‌رساند.

ارسلان زارع بر انجام وظایف ذاتی تمام دستگاه‌های متولی در امر عفاف و حجاب تاکید کرد و افزود: فعالیت در عرصه فرهنگ و اجتماعی بلند مدت است ضمن اینکه سبک‌های زندگی باید با استفاده از فضای مجازی متناسب با دین اسلام ارائه شود.

وی با تاکید بر ساماندهی امور فرهنگی و اجتماعی توسط دستگاه‌های متولی، بیان کرد: عفاف و حجاب جزو فرهنگ عمومی و اجتماعی محسوب می‌شود بنابراین با مشارکت عمومی قابل احقاق و پویایی است.

فیروز فاضلی دبیر شورای فرهنگ عمومی گیلان نیز در جلسه مذکور با ارائه گزارش فعالیت‌های انجام شده توسط اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان در ترویج فرهنگ عفاف و حجاب اظهار کرد: ۲۱ وظیفه در امر عفاف و حجاب به عهده وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گذاشته شده است.

۱۵ مهر ۱۳۹۹ ۱۳:۴۲