اخبار

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌غربی اعلام کرد تالار فرهنگی ارومیه یکی از طرح‌های فاخر دولت در شمال غرب کشور است،

۱۸ هزار مترمربع به فضای فرهنگی آذربایجان‌غربی افزوده می‌شود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی،حجت الاسلام والمسلمین ناصر خدایاری در دیدار با هنرمندان اشنویه اظهار داشت: هزینه به‌روز شده احداث این تالار بیش از ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال برآورد می‌شود که از سوی دولت تدبیر و امید صورت گرفته است.
۱۸ هزار مترمربع به فضای فرهنگی آذربایجان‌غربی افزوده می‌شود
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌غربی با بیان اینکه تالار فرهنگی ارومیه یکی از طرح‌های فاخر دولت در شمال غرب کشور است، گفت: با افتتاح این تالار، ۱۸ هزار و ۲۰۰ مترمربع بر فضای فرهنگی استان افزوده می‌شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌غربی با بیان اینکه تالار فرهنگی ارومیه یکی از طرح‌های فاخر دولت در شمال غرب کشور است، گفت: با افتتاح این تالار، ۱۸ هزار و ۲۰۰ مترمربع بر فضای فرهنگی استان افزوده می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی،حجت الاسلام والمسلمین ناصر خدایاری  در دیدار با هنرمندان اشنویه اظهار داشت: هزینه به‌روز شده احداث این تالار بیش از ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال برآورد می‌شود که از سوی دولت تدبیر و امید صورت گرفته است.

وی افزود: به لحاظ مساحت نیز یک چهارم فضاهای فرهنگی آذربایجان غربی را نیز شکل می‌دهد که این اثر نمای بسیار فاخری را دارد و در زمینی به مساحت بیش از ۱۲ هزار متر مربع احداث شده‌است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌غربی بیان کرد: این طرح هرچند از محل اعتبارات ملی در حال احداث است ولی استاندار آذربایجان‌غربی از محل اعتبارات استانی نیز کمک حال ما در اتمام این طرح بوده است.

حجت الاسلام خدایاری افزود: سالن هنرهای نمایشی با گنجایش یک‌هزار و ۲۰۰ نفر، سالن موسیقی با گنجایش ۵۰۰ نفر و محل نمایش روباز با طرفیت ۳۰۰ نفر در این تالار پیش‌بینی شده‌است.

وی با اعلام اینکه احداث بخشی از این تالار تا شهریورماه به پایان می‌رسد، گفت: پیش‌بینی می‌شود تالار بزرگ ارومیه در دهه فجر امسال به طور کامل به بهره برداری برسد.

وی با بیان اینکه تسهیلات مناسب جهت جبران بخشی از ضررهای اصحاب رسانه ارایه شده، افزود: شیوع بیماری کرونا تاکنون بیش از ۲۰۰ میلیارد ریال به فعالان بخش فرهنگ، هنر و رسانه استان خسارت وارد کرده است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌غربی اظهار داشت: در این میان هنرمندان، نویسندگان، چاپخانه‌داران، صاحبان کانون‌های آگهی و تبلیغاتی، روزنامه‌نگاران، ناشران، انجمن‌های موسیقی، موسسات قرآنی، موسسات فرهنگی، سینماها، اهالی تئاتر و تمامی صنوفی که به نحوی در تولید محصولات فرهنگی هنری نقش داشتند، از این وضعیت متضرر شده‌اند. در سفر یک روزه  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌غربی به اشنویه با حضور فرماندار و هنرمندان در سالن اجتماعات فرمانداری  از ۴۳ نفر از اصحاب هنر و فرهنگ اشنویه تجلیل شد.

۱۳ مهر ۱۳۹۹ ۰۹:۲۹
پایگاه اطلاع رسانی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید