اخبار

نماینده ولی فقیه در استان اصفهان: شورای فرهنگ عمومی قانون گذار است

نماینده ولی فقیه در استان اصفهان: شورای فرهنگ عمومی قانون گذار است
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان خاطرنشان کرد: شورای فرهنگ عمومی قانون گذار است و کمیته‌ها نیز پس از بررسی موضوعات مربوطه، مسائل مدنظر خود را در صحن شورا برای تصویب می‌آورند.

 آیت الله سید یوسف طباطبایی نژاد در هشتاد و سومین جلسه شورای فرهنگ عمومی استان اصفهان با تسلیت شهادت امام سجاد علیه السلام اظهار کرد: علامات و نشانه‌های مومن در نگاه امام سجاد علیه السلام؛ پاکدامنی و دوری از گناه در تنهایی، صدقه در زمان احتیاج، صبر در هنگام مصیبت، حلم در هنگام عصبانیت و صداقت در زمان ترس و خوف است.

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان اصفهان در ادامه با اشاره به کارگروه‌های ذیل شورای فرهنگ عمومی گفت: کارگروه‌های ذیل شورای فرهنگ عمومی بیشتر نقش نظارتی و هماهنگی دارند.

همچنین عباس رضایی در این جلسه اظهار کرد: یکی از وظایف اصلی شورای فرهنگ عمومی این است که جایگاه سیاست گذاری و هماهنگی داشته باشد، ادارات، سازمان‌ها و نهادهای بسیاری فعالیت فرهنگی دارند و این شورا برای هماهنگی این قبیل فعالیت‌ها است.

استاندار اصفهان تصریح کرد: کلیات کمیته‌های ذیل شورای فرهنگ عمومی در این جلسه تصویب شود اما در خصوص عناوین کارگروه‌ها، پس از احصای دیدگاه‌های مختلف برای اجرا آماده شود.

نائب رئیس شورای فرهنگ عمومی استان اصفهان سواد رسانه‌ای را به منزله مدیریت محتوا دانست به طوری که حالت دسترسی، تحلیل، ارزیابی، تولید خلاق و ارتباط با پیام‌های رسانه‌ای داشته باشد و افزود: آمادگی برگزاری دوره‌های سواد رسانه‌ای ویژه مدیران ارشد استان وجود دارد. 

حجت الاسلام و المسلمین رمضانعلی معتمدی نیز در این جلسه با تسلیت ایام محرم و با گرامیداشت روز سینما و هفته دفاع مقدس گفت: در حال حاضر 54 سالن سینمایی در استان اصفهان فعالیت دارد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان در ادامه با اشاره به مصوبات جلسه قبل خاطرنشان کرد: بر مبنای آیین نامه شورای فرهنگ عمومی کشور و شورای عالی انقلاب فرهنگی مجوز تشکیل کمیته‌ها ذیل شورای فرهنگ عمومی استان‌ها صادر شده و امروز 8 کارگروه ذیل شورای فرهنگ عمومی به همراه اعضا، راهبرد اصلی و شاخص‌های آنها مشخص شده که در صحن شورا بررسی می‌شود.

دبیر شورای فرهنگ عمومی استان اصفهان با بیان اینکه دبیران کارگروه‌ها امکان اضافه و کم کردن عضو را دارند، افزود: کارگروه‌های شورای فرهنگ عمومی استان شامل دین، امور قرآن و عترت، مساجد، اجتماعی، سلامت و خانواده، گفتمان انقلاب اسلامی، اوقات فراغت و تفریح، میراث فرهنگی، گردشگری و محیط زیست و کارگروه مقابله با نفوذ و تهاجم فرهنگی است.

وی خاطرنشان کرد: همچنین کارگروه رسانه و فضای مجازی و کارگروه فرهنگی هنری نیز ذیل این شورا تعریف شده است.

خاطرنشان می‌شود، جلسه شورای فرهنگ عمومی استان اصفهان 22 شهریور ماه برگزار شد

۳۱ شهریور ۱۳۹۹ ۱۲:۴۹
دبیر خانه شورای فرهنگ عمومی استان اصفهان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید