اخبار

پیام تسلیت دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور در پی ارتحال آیت‌الله تسخیری

پیام تسلیت دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور در پی ارتحال آیت‌الله تسخیری
سید محمدرضا موالی‌زاده در پیامی درگذشت آیت‌الله تسخیری رئیس شورای عالی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی و مشاور مقام معظم رهبری در امور جهان اسلام را تسلیت گفت.

 

به گزارش روابط عمومی دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی، سید محمدرضا موالی‌زاده دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور، در پیامی درگذشت آیت‌الله تسخیری رئیس شورای عالی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی و مشاور مقام معظم رهبری در امور جهان اسلام را تسلیت گفت. در متن پیام آمده است:

« إِذَا مَاتَ الْعَالِمُ ثُلِمَ فِی الْإِسْلَامِ ثُلْمَةٌ لَا یَسُدُّهَا شَیْءٌ

ارتحال عالم جلیل القدر حضرت آیت‌الله تسخیری موجب تأثر و تألم عمیق دوستان و دوستداران ایشان شد. آن دانشمند گرانمایه در طول عمر پر برکت خویش منشأ آثار ارزشمندی در زمینه ترویج معارف فرازمند وحیانی و آموزه‌های گرانسنگ مکتب اهل بیت عصمت و طهارت (ع) گردید. ایشان به واسطه گستره دانش و منطق استوار و شیوه استدلال خویش از سویی و ویژگی‌های پرجاذبه اخلاقی و رفتاری‌اش از سوی دیگر توانست تعاملات گسترده و مؤثری با علما و اندیشمندان جهان اسلام و دوستداران انقلاب اسلامی در گستره جهان برقرار نماید.

ضایعه فقدان آن عالم فرزانه را به محضر مبارک مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی)، حوزه‌های مقدس علمیه، فعالان فرهنگی در عرصه بین‌الملل، خانواده و دوستان و آشنایان ایشان تسلیت عرض نموده، از درگاه خداوند متعال برای آن فقید سعید علو درجات و رحمت و رضوان الهی در بهشت برین و برای بازماندگان محترم ایشان صبر جمیل و اجر جزیل خواهانم.»

 

۲۹ مرداد ۱۳۹۹ ۰۹:۳۸
روابط عمومی دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید