اخبار

نگرشی بر وضع لباس جامعه

پوشاک به عنوان یکی از نمودهای اصلی فرهنگ در هر جامعه ای همواره مدنظر بوده است، به طوری که می توان از آن به عنوان محلی برای ابراز دیدگاه های اجتماعی، سیاسی و فرهنگی جوامع نام برد. در این پژوهش که در خصوص وضع لباس در جامعه انجام پذیرفته است، مطالب متنوعی راجع به نقش پوشاک در جامعه و ریشه شناسی باورهای ملی و دینی در رابطه با لباس ذکر ردیده است. ...

پوشاک به عنوان یکی از نمودهای اصلی فرهنگ در هر جامعه ای همواره مدنظر بوده است، به طوری که می توان از آن به عنوان محلی برای ابراز دیدگاه های اجتماعی، سیاسی و فرهنگی جوامع نام برد. در این پژوهش که در خصوص وضع لباس در جامعه انجام پذیرفته است، مطالب متنوعی راجع به نقش پوشاک در جامعه و ریشه شناسی باورهای ملی و دینی در رابطه با لباس ذکر ردیده است.

بخشی از این تحقیق، به این مساله می پردازد که لباس، ذوقیات هنر عامه است و سلیقه ها، علاقه ها و رفتار مردم، به نحوی در شکل و نوع البسه خود را نمایان می سازد، به طوری که آنقدر می توان به وسیله لباس کسب تشخص کرد که با وسایل دیگر نمی توان به این مهم رسید. از دیگر سو، لباس یک جامعه در حقیقت نمایشگاهی دایمی و در عین حال سیار از دین ، سیاست، ادب، اخلاق، رفتار، فرهنگ، تمدن و تاریخ یک ملت است.

۶ مرداد ۱۳۹۹ ۰۸:۴۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید