اخبار

تشکیل جلسه تخصصی کارگروه علمی مشورتی دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی استان سمنان

تشکیل جلسه تخصصی کارگروه علمی مشورتی دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی استان سمنان
یک نوجوان شهمیرزادی با حضور در کارگروه علمی مشورتی شورای فرهنگ عمومی استان سمنان با تاکید بر اینکه آینده جوانان و نوجوانان را مسوولان با تصمیمات خود می سازند خواستار استفاده از نظرات و دیدگاه های آنها در تصمیم گیری ها شد.

به گزارش دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی استان سمنان ، یوسف رضایی که مهمان نشست کارگروه علمی مشورتی شورای فرهنگ عمومی استان سمنان در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی بود در ابتدا با قرائت قطعه زیبای ادبی با مضمون "ما می توانیم زندگی بهتری بسازیم"، از مسوولان این کارگروه برای ایجاد بستر شنیده شدن حرف های خود تشکر کرد.

وی با اشاره به تاثیر تصمیم گیری های مسوولان در آینده جوانان و نوجوانان تصریح کرد: باید در نشست ها و جلسات، خواسته ها و حرف های ما را هم بشنوید.

این نوجوان که سن خود را 10 سال و 9 ماه بیان کرد افزود: استفاده از دیدگاه ها و نظرات جوانان و نوجوانان در نشست ها موجب می شود تا تصمیم گیری های مسوولان با شناخت بهتر از مسایل و مشکلات و دیدگاه های آنها انجام شود.

وی که در مدت یکسال 200 جلد کتاب از کتابخانه های مهدیشهر به امانت گرفته و مطالعه کرده است تصریح کرد: دنیای ما نوجوانان با دنیای آدم های بزرگ متفاوت است و ما نمی توانیم بر دنیای شما تاثیر بگذاریم ولی آینده ما را شما خواهید ساخت و لازم است در برنامه ریزی ها و طرحایتان خواستها و نیازهای ما را هم ببینید.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان نیز در این نشست حضور این نوجوان را اقدام و حرکتی زیبا و نو دانست و گفت: حضور و صحبت های زیبای شما را فراموش نخواهیم کرد.

فرشید فلاح با تاکید بر اینکه خواسته های شما همواره در ذهن ما خواهد ماند تاکید کرد: تلاش می شود در تصمیم گیری ها این صحبت ها نیز مد نظر و توجه باشد.

مسوول دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی استان سمنان نیز از برنامه این دبیرخانه برای دعوت و حضور قشرهای مختلف در نشست های آتی کارگروه علمی مشورتی شورای فرهنگ عمومی خبر داد.

حجت الله کرمانی با بیان اینکه در این برنامه در نظر است تا از نظرات قشرهای مردم در خصوص مسایل و مباحث فرهنگی شنیده شود گفت: با طرح دیدگاههای مردمی در خصوص مسایل فرهنگی تصمیم گیری برای مسایل و مشکلات فرهنگی هدفمند و دغدغه مند خواهد شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان در این نشست از یوسف رضایی این نوجوان مستعد شهمیرزادی همراه با قرائت شعری، به خاطر شرکت در این نشست و طرح دیدگاههای خود تجلیل کرد.

                                                                                                                                              دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی استان سمنان

۳ تیر ۱۳۹۹ ۲۳:۵۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید