اخبار

ماهنامه فرهنگ عمومی - شماره 7- بهمن 1390

ماهنامه فرهنگ عمومی - شماره 7- بهمن 1390
در این شماره در بخشی از بیانات مقام معظم رهبری آمده است: «امروز به حول و قوه الهی نسل جوانی در کشور ما حضور دارد که دوران انقلاب را ندیده است، دوران جنگ را درست درک نکرده است. اما در عین حال با همان روحیه، با همان احساس، با همان انگیزه، با همان تصمیم قاطع، در میدان ایستاده است؛ این خیلی مهم است، این هنر انقلاب اسلامی است. باید عوامل این ایستادگی و این بصیرت را در میان خودمان تقویت کنیم.»

در بخش حکمت اندیشه آمده است: «درباره سه تئوری در فلسفه علم مدرن»، «طواف عرش در ارض طوس»، «انقلاب اسلامی و وضع کنونی عالم»، «ملاحظاتی درباره توسعه و ارتباطات» و «هیدگر و معنای متافیزیک».

«درباره بحران کنونی سرمایه داری جهانی» را در بخش اقتصاد می خوانید.

بخش ادبیات و هنر شامل: «ادبیات دفاع مقدس نگرش های شیعی و آرمان های اسلامی را در خود مستتر دارد»، «درباره فمینیسم و برخی ظهورات آن در ادبیات» و «اخوان ثالث و تردد میان دین و زندقه» می باشد.

و در بخش فرامتن نیز «حاجی بخشی کسی که تفنگش را هیچ وقت روی زمین نگذاشت» و «گزارش دومین همایش شورای فرهنگ عمومی استان فارس» را مطالعه خواهید کرد.

در بخشی از بیانات حجت الاسلام و المسلمین استاد سید محمد مهدی میر باقری آمده است: «مطالعه و غور در اسرار حج، کلید فهم اسرار زیارت معصومین علیهم السلام است که در روایات، گاهی معادل هزاران حج بر شمرده است.

حج، ترسیمی از حرکت انسان به سوی خداست؛ سیر کامل الی الله است؛ سفر کاملی است که گویا انسان از آغاز این سفر، همانند سفر مرگ، در عوالم آخرت سیر می کند.»
ماهنامه شماره 7 ماهنامه شماره 7
۲۷ خرداد ۱۳۹۹ ۱۳:۴۳
روابط عمومی دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید