اخبار

برگزاری جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان خلخال

اردبیل
دومین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان خلخال در سال 99با موضوع هم اندیشی برای تدوین برنامه های فرهنگی و گردشگری برگزار شد .
به گزارش دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی استان اردبیل، دومین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان خلخال سال 99 با حضور اعضاء شورای فرهنگ عمومی در محل فرمانداری این شهرستان با موضوع هم اندیشی برای تدوین برنامه های فرهنگی و گردشگری برگزار شد .

در این جلسه حجه الاسلام  اسدی امام جمعه و رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان خلخال، گفت: امام خمینی (ره) با ایجاد تحولات تاریخی بزرگ بنیانگذار همدلی و همزبانی شد و با روش جهادی، تفکری عالمانه و عزم معنوی که داشت با استبداد و استکبار که در رأس آن آمریکا بود به مبارزه پرداخته و با انقلاب اسلامی موفق شد به تاریخ روحی دوباره بدهد .

امام جمعه خلخال افزود: تنها راه نجات خلخال از مشکل بیکاری ، توسعه نیافتگی و سطح پایین درآمد عمومی مردم، توجه خاص به بحث گردشگری و توسعه و رونق این صنعت است . جاذبه های گردشگری این منطقه در برخی موارد بی نظیر است .

وی اظهار کرد: سیر و سیاحت بحثی است که در دین اسلام و آموزه های قرآن تاکید زیادی شده و انتظار از دست اندرکاران گردشگری استان توجه خاص به این مقوله و فراهم ساختن زمینه آسایش مسافران و گردشگران با ایجاد زیر ساخت های مورد نیاز گردشگری خلخال است .

امام جمعه خلخال با بیان اینکه حوزه گردشگری این شهرستان در گذشته مورد غفلت واقع شده و از ظرفیت های خدادادی منطقه به نفع مردم استفاده نشده است افزود : در سالهای اخیر جهش مناسبی برای جبران صنعت های گذشته صورت گرفته و می توان به توسعه این صنعت امیدوار شد .

رئیس شورای فرهنگ عمومی خلخال تشریح کرد : در کنار توجه به تامین اعتبارات مورد نیاز و ایجاد زیر ساخت های گردشگری ، انتظار از مسئولان دستگاههای فرهنگی خلخال در راستای فرهنگی سازی برخورد مناسب با گردشگران است .

۲۱ خرداد ۱۳۹۹ ۱۱:۱۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید