اخبار

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان اردبیل:

هیبت انکار ناپذیر حضرت امام خمینی(ره) تحولی بزرگ در جهان رقم زد

استان اردبیل
نماینده ولی فقیه در استان و رئیس شورای فرهنگ عمومی اردبیل در مراسم بزرگداشت سالروز ارتحال ملکوتی حضرت امام خمینی(ره)، گفت:هیبت انکار ناپذیر حضرت امام خمینی(ره) تحولی بزرگ در جهان رقم زد.

به گزارش دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی استان اردبیل؛ آیت الله سید حسن عاملی، نماینده ولی فقیه در استان و ردیس شورای فرهنگ عمومی اردبیل در آیین بزرگداشت 14 خرداد، سالروز ارتحال ملکوتی بنیانگذار نظام جمهوری اسلامی ایران که در مصلای شهر اردبیل و با حضور مسئولین و اقشار مختلف مردم برگزار شد، با اشاره به شخصیت بی‌نظیر و والای امام خمینی(ره) گفت: انقلاب اسلامی معادلات حاکم بر جهان را تغییر داد و این حرکت امام راحل(ره) نوری در جهان ظلمت ایجاد کرد.
وی با اعلام اینکه هیچ شخصیتی به‌غیر از حضرت امام خمینی(ره) نمی‌توانست این حرکت تاریخی و بزرگ را به سرانجام برساند، افزود:حضرت امام راحل(ره) مجتهدی جامع الشرایط و فردی عادل، نترس و شجاع بودند و اخلاص ایشان زبانزد بود.
رئیس شورای فرهنگ عمومی استان اردبیل با اشاره به زندگی ساده و سیره علمی و عملی حضرت امام خمینی(ره)، گفت: هیبت انکار ناپذیر حضرت امام خمینی(ره) تحولی بزرگ در جهان رقم زد.
نماینده ولی فقیه در استان اردبیل با بیان اینکه رهبری که زندگی‌اش اینگونه باشد می‌تواند بر جهان تاثیر گذارد و مسؤولان نیز باید زندگی خود را با زندگی و سیره حضرت امام(ره) هماهنگ کنند،افزود: حضرت امام خمینی(ره) بر رسیدگی به مردم، مستضعفان و محرومان تاکید داشتند.
آیت الله عاملی با اعلام اینکه حضرت امام راحل(ره) همواره بر استقلال و عظمت جمهوری اسلامی تاکید داشته و «نه شرقی و نه غربی» را شعار اصلی خود قرار داده بودند، اظهارداشت: تا آن زمان هیچ کشور و هیچ شخصیتی در جهان جرأت نداشت تا به آمریکا بگوید که هیچ غلطی نمی تواند بکند
وی به مردم سالاری دینی و تاکید امام راحل(ره) به قید اسلامیت بر دموکراسی اشاره کرد و اذعان داشت: این حرکت حضرت امام(ره) تاثیری شگرف بر لیبرالیسم جدید گذاشت به‌طوری که لیبرالیسم از اصول خود یک به یک استعفا داد.
امام جمعه اردبیل با اشاره به تاثیر گفتمان امام راحل(ره) در ایران و جهان، تاکید کرد: گفتمان حضرت امام خمینی(ره) به ملت ایران اسلامی غرور و عظمت بخشید و امروز بر اساس همین گفتمان شاهد سرعت تحولات مختلف و عظمت ایران اسلامی در جهان هستیم.

۱۴ خرداد ۱۳۹۹ ۱۳:۳۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید