اخبار

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان مرزی پارس آباد:

کرونا، نقاب از چهره اروپا و آمریکا برداشت

کرونا، نقاب از چهره اروپا و آمریکا برداشت
رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان پارس آباد در جلسه این شورا با اشاره به آثار مثبت شیوع ویروس کرونا، گفت:
استان اردبیل، شورای فرهنگ عمومی شهرستان پارس‌آباد به‌ریاست حجت‌الاسلام علی اکبر باقری بنابی، امام جمعۀ پارس‌آباد، و با حضور اعضای این شورا و مهمانان مدعو با موضوع بررسی راهکارهای تداوم پیامدهای مثبت فرهنگی ایام کرونایی برگزار شد.

حجت الاسلام باقری بنابی در جلسه شورای فرهنگ عمومی این شهرستان با اشاره به آثار خوب و محاسن بیماری کرونا در جامعه افزود: شیوع این ویروس اگرچه خسارات زیادی به اقتصاد و دیگر حوزه ها و بخش ها وارد کرده است ولی نباید آثار و پیامدهای مثبت این بیماری بر سبک زندگی نادیده گرفته شود.

وی، ادامه داد: کرونا با همه تاثیرات منفی اش، آثار مثبت فراوانی هم به خصوص در زمینه سبک زندگی فردی و اجتماعی به دنبال داشته که ترویج فرهنگ مطالعه و کتاب خوانی، کاهش ترافیک و تصادفات جاده ای به خصوص در عید نوروز، کاهش مصرف گرایی و هزینه های غیر ضروری، ارتقای سطح بهداشت عمومی و فردی ، جلوگیری از ریخت و پاش، گسترش فرهنگ ایثار و دستگیری از نیازمندان و فعالیت های جهادی و نیز تلاش و مجاهدت کادر پزشکی و درمانی از آن جمله است.

وی بازگشت و رجعت بشریت به خود و برملا شدن چهره واقعی آمریکا و کشورهای اروپایی را از دیگر محاسن شیوع این بیماری دانست و اظهار کرد: کرونا، نقاب از چهره اروپا و آمریکا برداشت.

وی، با قدردانی از اقدامات و تلاش های وصف ناپذیر جهادگران بهداشتی ، نیروی انتظامی، سپاه و فرماندار و نیروهای بسیجی این شهرستان در مقابله با این ویروس منحوس، اضافه کرد: تلاش ها و خدمات این عزیزان هیچ وقت از ذهن ها پاک نخواهد شد.

امام جمعه پارس آباد با بیان اینکه عمل به آموزه های دینی و توصیه های دین مبین اسلام در مقابله با بیماری ها و بلایا، بسیار موثر و کارساز است، بیان کرد: آحاد مردم نوع دوست در سایه کمک های مومنانه جلوه های زیبایی از همدلی و وحدت و نیک اندیشی به نمایش گذاشتند که تداوم این عمل خداپسندانه به کاهش آثار منفی و ریشه کنی این بیماری کمک شایانی می کند.

وی همچنین به ضرورت تسریع در راه اندازی قرارگاه فرهنگی با استفاده از ظرفیت سازمان های مردم نهاد، در این شهرستان تاکید کرد و گفت: با ایجاد و شروع فعالیت این قرارگاه، فعالیت ها و برنامه های فرهنگی، مذهبی و ورزشی جهت دهی و ساماندهی می شود.

فرماندار پارس آباد نیز با بیان اینکه هنوز وضعیت این شهرستان از نظر بیماری کرونا عادی نشده است، ادامه داد: مردم و دستگاه ها باید تا عادی شدن اوضاع، همچنان دستورالعمل و پروتکل بهداشتی را رعایت کنند.

عدالت حاجی پور، امنیت و سلامت را دو نعمت بزرگ الهی دانست و افزود: با متخلفان و کسانی که بخواهند در هر نقطه ای از شهرستان، امنیت و آرامش شهروندان را به مخاطره بیندازد برابر قانون به شدت برخورد خواهد شد.

وی همچنین با قدردانی از تلاش ها و زحمات پزشکان و پرستاران و مدافعان سلامت این شهرستان و نیز با اشاره بر ضرورت ترویج کتابخوانی، نسبت به نامگذاری دو میدان شهر پارس آباد به نام “کتاب” و ” مدافعان سلامت” تاکید کرد.

در این جلسه همچنین با اهدای لوح و هدیه از خدمات و تلاش های مدیر شبکه بهداشت و درمان این شهرستان در مقابله با بیماری کرونا قدردانی شد.

۳ خرداد ۱۳۹۹ ۰۸:۴۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید