اخبار

هفتاد و پنجمین جلسه شورای فرهنگ عمومی آذربایجان‌شرقی برگزار شد

هفتاد و پنجمین جلسه شورای فرهنگ عمومی آذربایجان‌شرقی با حضور استاندار و اعضای این شورا در دانشگاه هنر اسلامی تبریز برگزار شد.
محمدرضا پورمحمدی” استاندار آذربایجان‌شرقی در این جلسه ضمن گرامی‌داشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر، گفت: این دو شهید بزرگوار، اسوه‌های خدمت صادقانه و خالصانه در نظام جمهوری اسلامی هستند و  هفته دولت نیز فرصتی برای بیان عملکردها و خدمات دولت به مردم محسوب می‌شود.

وی در ادامه با اشاره به لزوم برگزاری شایسته آیین‌های عزاداری امام حسین (ع)،  اظهار داشت: بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی امام خمینی (ره) آیین‌های عزاداری محرم و صفر را عاملی برای زنده نگه داشتن اسلام عنوان کرده‌اند و ما افتخار می‌کنیم که با همت و همراهی مردم این آیین‌ها را در طول زمان زنده نگه داشته‌ایم.

استاندار آذربایجان‌شرقی با اشاره به اینکه شهر تبریز همواره در برگزاری‌ آیین‌های عزاداری امام حسین (ع) و در تکریم و تعظیم شعائر این ایام پیشگام بوده و هست،‌ خواستار رعایت حال مردم و برگزاری به موقع آیین‌های این ماه توسط هیات‌های عزاداری شد.

وی همچنین در ادامه با اشاره به روز ملی شعر و ادب، از نهادهای فرهنگی و ادارات و سازمانها خواست تا با همکاری، آیین‌های این روز که زحمات زیادی برای ثبت آن در تقویم ملی کشیده شده‌ است به نحو احسن برگزار نمایند.

پورمحمدی همچنین با اشاره به پیشگام بودن آذربایجان در بسیاری از امور، از مسئولین نهادها و سازمان‌های مختلف استان خواست  تا با توجه به ضرورت گفتمان سازی بیانیه گام دوم انقلاب اهتمام  ویژه‌ای در این راستا داشته باشند.

استاندار آذربایجان‌شرقی  کسب موفقیت توسط دانش آموزان استان در کنکور سراسری و همچنین کسب مقامهای برتر صدا و سیمای مرکز استان در جشنواره تولیدات صدا و سیما را تبریک گفت.

در این نشست همچنین محمد محمدپور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و دبیر شورای فرهنگ عمومی، طی سخنانی با اشاره به مناسبت‌های مهم شهریورماه گفت: آغاز شهریورماه با هفته دولت و گرامیداشت یاد شهیدان رجایی . باهنر همراه است و در ادامه روز ملی صنعت چاپ، تاسوعا و عاشورای حسینی، روز ملی سینما، روز ملی شعر و ادب و در پایان ماه نیز هفته دفاع مقدس را خواهیم داشت.

وی همچنین گزارش کوتاهی از جلسه کارگروه علمی – مشورتی شورا و همچنین گزارشی از تشکیل گروه تخصصی تبیین و ترویج بیانیه گام دوم انقلاب با حضور اساتید دانشگاه و صاحبنظران این حوزه و همچنین پیگیری پیش‌نویس سند پیشگیری و کنترل خشونت در استان را ارائه کرد.

در ادامه این نشست دکتر کی نژاد زئیس دانشگاه هنر اسلامی گزارشی از برنامه‌ها و فعالیت‌های این دانشگاه ارائه کرد.

دیگر سخنران این مراسم حجه‌الاسلام شعبانی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی استان بود. وی به تبیین اهمیت و جایگاه آیین‌های عزاداری و لزوم توانمندسازی مداحان و همچنین بهره‌گیری از فرصت‌های این ماه برای تبیین برخی مسائل فرهنگی و اجتماعی اشاره کرد.

در ادامه سرهنگ هاشمی معاونت فرهنگی سپاه عاشورا گزارشی از گروه تخصصی تبیین و ترویج بیانیه گام دوم انقلاب ارائه کرد.

۱۲ اسفند ۱۳۹۸ ۰۸:۲۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید