اخبار

رئیس شورای فرهنگ عمومی خراسان شمالی: سبک زندگی شهدا در راس همه سبک های زندگی است

رئیس شورای فرهنگ عمومی خراسان شمالی سبک زندگی شهدا در راس همه سبک های زندگی است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و روابط عمومی دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی استان خراسان شمالی، آیت الله ابوالقاسم یعقوبی، در  پنجاه و هفتمین جلسه شورای فرهنگ عمومی استان، با تأکید بر ترویج و گسترش بیش از پیش سبک زندگی شهدا در جامعه، افزود: فرهنگ ایثار و شهادت و سبک و سیره زندگی شهدا جامعه اسلامی را بیمه می‌کند.

نماینده ولی فقیه در استان خراسان شمالی افزود: شهدا پایه‌های اصلی فرهنگ جامعه دینی هستند؛ اما باید سطوح و لایه‌های زیرین جامعه را با فرهنگ شهادت عجین کنیم.

آیت الله یعقوبی ادامه داد: اگر فضای جامعه به عطر ناب شهادت معطر شده و فرهنگ شهادت در جامعه نهادینه شود؛ بسیاری از آسیب‌هایی که جامعه و به‌ویژه نسل جوان ما را تهدید می‌کند از بین می‌رود.

وی با بیان اینکه شهدا ابرمردان دیانت و سیاست اند، گفت: باید رشادت ها، فداکاری ها، ادب، متانت و وارسته بودن شهدا را برای نسل امروز الگو سازی کنیم.

وی اضافه کرد: شهدا زیرساخت‌های نظام مقدس اسلامی را با خون خود تضمین کرده‌اند و بر همه ما واجب است که به برکت خون آن عزیزان از این زیرساخت‌ها حفاظت کنیم.

امام جمعه بجنورد با اشاره به اینکه خراسان شمالی به‌تناسب جمعیت، بالاترین آمار شهیدان را در جامعه دارد، افزود: شایسته است به‌پاس اینکه استان خراسان شمالی در تقدیم شهدا به نظام مقدس جمهوری اسلامی بر دیگر استان‌ها مقدم بوده است، این استان را با عنوان «گنجینه معرفت‌ها و شهادت‌ها» به دیگران معرفی کنیم.

آیت الله یعقوبی خاطرنشان کرد: باید خاطرات شهدا برای همگان به‌ویژه نسل جدید بازگو شود و اگر کارها و خدمات خوبی از شهدا به جا مانده است باید آن را برجسته کنیم.

رییس شورای فرهنگ عمومی خراسان شمالی تصریح کرد: باید بسترهای زیرساختی و فرهنگ‌ساز شهدا را آماده کنیم تا فرهنگ شهادت در آموزش و پرورش و دانشگاه‌ها نهادینه شود.

وی با بیان اینکه فضاسازی مقدمه فرهنگ‌سازی است، ادامه داد: اگر فضای شهرها بافرهنگ شهادت رنگ نگیرد نمی‌توانیم فرهنگ شهادت را در جامعه نهادینه کنیم.

نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی اظهار کرد: رهبر معظم انقلاب در سفر به این استان فرهنگی به نام سبک زندگی را بیان کردند و این مهم جزء خواسته‌های معظم‌له بود؛ ازاین‌رو باید بدانیم سبک زندگی شهدا در رأس همه سبک‌های زندگی بوده و لازم است در این زمینه کار و فعالیت بیشتری صورت گیرد.

۲۰ بهمن ۱۳۹۸ ۰۸:۳۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید