اخبار

تقویم و مناسبت های سال 1399 هجری شمسی

تقویم و مناسبت های سال 1399 هجری شمسی
تقویم و مناسبت های سال 1399 هجری شمسی

 

 

 متقاضیان چاپ تقویم و سررسید لطفاً توجه فرمایید:

بدین وسیله، به اطلاع ناشران محترم می رساند، نسخه بارگزاری شده تقویم سال 1399 هجری شمسی که در تاریخ اول آبان ماه بارگزاری شده است، نسخه نهایی اعلام می ­شود.

زارع - 1398/8/21

۱ آبان ۱۳۹۸ ۱۴:۲۱
روابط عمومی دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی |

نظرات بینندگان

مسعود ضیائی
۱۳۹۸/۰۸/۰۲
0
0
2

با عرض سلام به استحضار می رساند مناسبت شهادت مظلومانه زائران خانه خدا به دست ماموران آل سعود که در تقویم روز 6 ذی الحجه درج شده طبق بررسی این جانب صحیح آن 4 ذی الحجه 1407مطابق با جمعه نهم مرداد 1366 می باشد. برای اطمینان بیشتر به روزنامه اطلاعات و کیهان مورخ10مرداد1366 مراجعه فرمایید.

قربانی
۱۳۹۸/۰۸/۱۳
0
0
2

بله این مطلب کاملا درسته، تاریخ صحیح این جنایت آل سعود، چهارم ذی‌الحجه 1407 ه.ق است نه ششم ذی‌الحجه. در ضمن توی پرانتز، سال رو باید بنویسین (1407 ه.ق برابر با 9 مرداد 1366 ه.ش) چون مبنای این مناسبت، سال قمری است نه شمسی. همچنین در هشتم ربیع‌الاوّل، سال 260 ه.ق باید بعد از عبارت «شهادت حضرت امام حسن عسکری علیه‌السلام و آغاز امامت حضرت ولی‌عصر عجل‌الله‌تعالی‌فرجه‌» قرار گیرد نه فقط بعد از شهادت امام حسن عسکری علیه‌السلام، چرا که شهادت ایشان و آغاز امامت حضرت مهدی (ع) در یک تاریخ است.

مجتبی
۱۳۹۸/۰۸/۱۳
0
0
1

پیشنهاد میکنم برای درج مناسبتهای مربوط به تاریخ ولادت و شهادت معصومین علیهم‌السلام، کتاب ارزشمند «بازپژوهی تاریخ ولادت و شهادت معصومان» تألیف آقای یدالله مقدسی، ملاک قرار گیرد تا یکبار برای همیشه این مسأله اختلاف نظر در تاریخ مناسبتهای مربوط به اهلبیت حل شود و شاهد عبارت «به روایتی» و تعدد ایام مناسبتی بخصوص ایام عزاداری در تقویم رسمی کشور نباشیم. مثل شهادت امام سجاد، امام مجتبی و حضرت زهراء و میلاد امام کاظم علیهم‌السلام.

مؤذنیان
۱۳۹۸/۰۹/۱۱ Iran
0
0
4

با سلام و عرض ادب/ چنانچه به جراید مذکور و اضافه نمایید روزنامه جمهوری اسلامی مرداد 1366 را متوجه خواهید شد جمعه ششم ذی الحجه بر اساس اعلام در حجاز (عربستان سعودی) بوده یعنی این تاریخ با جمهوری اسلامی دو روز اختلاف داشته است. ازآنجا که انجام مناسک حج براساس رؤیت هلال (اعلام) مجمع فقهی عربستان صورت می گیرید لذا تاریخ آن جنایت عظیمه و خونین و فراموش ناشدنی جمعۀ سیاه به افق حجاز ششم می باشد.


محمد عطارازده
۱۳۹۸/۰۸/۰۲ United Kingdom
0
0
11

لطفا نسخه ورد فایل را آپلود فرمایید

مسعود ضیایی
۱۳۹۸/۱۰/۰۴
0
0
0

با سلام بر اساس استعلام از مرکز ژئوفیزیک و به لحاظ مباحث استهلال 2 روز اختلاف بین افق ایران و عربستان امکان پذیر نیست بنده به روزنامه جمهوری اسلامی نیز مراجعه کردم مطلبی دال بر اینکه واقعه در ششم ذوالحجه بوده باشد نیافتم.نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید