اخبار

دبیر شورای فرهنگ عمومی: جامعه ما ظرفیت قابل توجهی برای ارتقاء تراز مطالعه دارد

دبیر شورای فرهنگ عمومی: جامعه ما ظرفیت قابل توجهی برای ارتقاء تراز مطالعه دارد
سید محمدرضا موالی ­زاده دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور با حضور در نمایشگاه بین ­المللی کتاب تهران از چندین غرفه داخلی و خارجی بازدید نمود.


 

سید محمدرضا موالی ­زاده دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور با حضور در نمایشگاه بین ­المللی کتاب تهران از چندین غرفه داخلی و خارجی بازدید نمود.

به گزارش روابط عمومی دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی، دکتر موالی زاده پس از پایان این بازدید اظهار نمود: برگزاری نمایشگاه بین ­المللی کتاب در تهران که امسال دوره سی­ و دوم آن برگزار می­ شود، رویداد فرهنگی خجسته­ ای است که تأثیر آن در ارتقاء تراز مطالعه غیر قابل انکار است و جا دارد از همه کسانی که در جهت برپایی نمایشگاه همت گماشته ­اند صمیمانه تشکر و قدردانی کنیم.

وی بیان داشت: حضور مقام معظم رهبری در نمایشگاه و مدت زمان قابل توجهی که برای بازدید از آن اختصاص می دهند بیانگر توجه ایشان به مقوله ارزشمند کتاب و کتابخوانی است. در همین راستا و با تأکید وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برنامه ارتقاء فرهنگ کتاب و کتابخوانی توسط شورای فرهنگ عمومی کشور تدوین، تصویب و ابلاغ گردید.

دبیر شورای فرهنگ عمومی افزود: ما باید تلاش کنیم تا انشاء­الله مطالعه جزو برنامه ­های جدی زندگی روزمره ما قرار گیرد. مطالعه افق دید انسان را می­ گشاید، روحیه خردورزی و استدلال ­گرایی را در جامعه تقویت می­ کند و باعث
می­ گردد که قضاوت­ های شتاب ­زده کاهش یافته و عقلانیت در جامعه قوام یابد و رفتارهای فردی و اجتماعی سامان بیشتری پیدا کند و آسیب ­های اجتماعی کاهش یافته و آرامش و طمأنینه بیشتری در افراد جامعه شکل گیرد.

موالی زاده مطالعه و کتابخوانی را بسترساز رشد فکری و توسعۀ اجتماعی، سیاسی، دینی و اخلاقی و معنوی و پیشرفت و تعالی در جامعه دانست و اظهار داشت: داشتن یک برنامه مطالعاتی دقیق با بهره ­گیری از آثار ارزشمند مکتوب چه در فضای حقیقی و چه در فضای مجازی (کتاب های الکترونیک) به قدری مؤثر است که می­ تواند مسیر زندگی یک انسان و به تبع آن یک جامعه را تغییر کند.

 ما باید تلاش کنیم تا انشاء­الله کتابخوانی تبدیل به یکی از مؤلفه­های نهادینه شده فرهنگ عمومی ما گردد. برپایی نمایشگاه­هایی از این دست به این مهم مطمئناً کمک خواهد کرد.

۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۱۱:۳۳
روابط عمومی دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید