اخبار

دیدار دبیر شورای فرهنگ عمومی با خانواده شهید مدافع حرم مجید قربانخانی

دیدار دبیر شورای فرهنگ عمومی با خانواده شهید مدافع حرم مجید قربانخانی
سیدمحمدرضا موالی زاده، دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور با حضور در منزل شهید مدافع حرم مجید قربانخانی، با خانواده وی دیدار کرد.

به گزارش روابط عمومی دبیرخانه شورای فرهنگ کشور، سیدمحمدرضا موالی زاده دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور با همراه فاضل عبادی مدیرکل و تنی چند از کارکنان دبیرخانه با حضور در منزل شهید مدافع حرم مجید قربانخانی با خانواده معزز وی دیدار کردند.

در این دیدار دبیر شورا ضمن ابلاغ سلام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و اعضای شورای فرهنگ عمومی کشور اظهار نمود: خانواده معظم شهدا همان گونه که امام راحل عظیم الشأن و مقام معظم رهبری فرموده اند؛ حقیقتاً چشم و چراغ این ملت هستند و هر خانه شهید به مثابه یک زیارتگاه است که معنویت در آن موج می زند.

وی افزود: روح مطهر شهدا و اثر وجودی متبرک آنان از سویی و ایمان و صبر و شکیبایی و توکل و دینداری و ولایت مداری خانواده های معظم شهدا از سوی دیگر یک چنین محیط معنوی و نورانی را در منازل آنان ایجاد می کند.

دبیر شورای فرهنگ عمومی خطاب به خانواده معزز قربانخانی گفت: شهید قربانخانی به حق «حر» مدافع حرم نام گرفته و اکنون او نه تنها مایه فخر و مباهات شما خانواده محترم است بلکه موجب افتخار ملت بزرگ ایران و همه محبان اهل بیت (ع) و حق طلبان نیز هست.

پس از این دیدار هیأت مذکور ضمن حضور بر مزار آن شهید در گلزار شهدای یافت آباد، با قرائت فاتحه به روح بلند آن شهید ادای احترام کردند.

شایان ذکر است شهید مجید قربانخانی به دنبال یک تحول روحی در سال 94 برای دفاع از حریم حضرت زینب کبری (س) به سوریه رفت و در نبرد با تروریست های تکفیری در منطقه خان طومان به فیض شهادت نایل شد و پیکر مطهرش در منطقه ماند و سرانجام توسط گروه های تفحص شهدا کشف و پس از 3 سال و چند ماه به آغوش و طن بازگردانده شد و با حضور با شکوه مردم شهید پرور تهران تشییع و به خاک سپرده شد.

۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۱۲:۲۸
روابط عمومی دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید