اخبار

کارگروه رسیدگی به امور فرهنگی مناطق سیل­ زده کشور تشکیل شد

کارگروه رسیدگی به امور فرهنگی مناطق سیل­ زده کشور تشکیل شد
به دستور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، کارگروه رسیدگی به امور فرهنگی مناطق سیل ­زده کشور تشکیل شد و اولین جلسه آن با حضور مسئولین و نمایندگان دستگاه­‌های مختلف فرهنگی کشور در دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی آغاز به کار کرد.

به گزارش روابط عمومی دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی کشور، اعضای کارگروه رسیدگی به امور فرهنگی مناطق سیل­ زده کشور، ضمن ارائه مشاهدات میدانی خود از مناطق سیل­ زده، نقطه ­نظرها و پیشنهادهای خود را در باره نحوه رسیدگی به مسائل فرهنگی و اجتماعی سیل زدگان ارائه کردند.

در ادامه، مفاد پیش ­نویس دستورالعمل کارگروه،  مورد بحث و بررسی قرار گرفت و مقرر شد که به منظور تصویب نهایی به جلسه شورای فرهنگ عمومی کشور ارائه شود.

در این جلسه سید محمدرضا موالی­ زاده دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور گفت: مردم عزیز کشورمان با روحیه­ ای حماسی همچون سال­‌های دفاع مقدس، غیرتمندانه در مقابل این سیل ویرانگر ایستادند و ما در این حادثه بزرگ شاهد افزایش تراز انسجام ملی و تلاش شبانه­ روزی و کار جهادی در جای­ جای نقاط سیل­ زده بودیم که جا دارد از تک ­تک عزیزانی که در این عرصه از عمق جان مایه گذاشتند به سهم خویش صمیمانه تشکر و قدردانی کنم.

 وی افزود با تأکید وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و تصویب شورای فرهنگ عمومی کشور مقرر شد این کارگروه به منظور هم افزایی با مجموعه های مرتبط و مستقر در وزارت کشور که در این عرصه مرتبط و فعال هستند تشکیل شود تا در خصوص هم­ افزایی و انجام هماهنگی ­های لازم به منظور فعالیت ­های فرهنگی متناسب با شرایط اجتماعی هر منطقه اقدامات لازم به عمل آید.

وی همچنین بیان داشت: طبیعی است که حادثه ­ای با این وسعت و گستردگی، ناملایمات روحی و روانی به دنبال خواهد داشت که نمایندگان دستگاه ­های مرتبط با این امر نیز در جلسه حضور یافته ­اند.

وی افزود: هدف از تشکیل این کارگروه انجام اقدامات لازم در سه بازه زمانی کوتاه مدت میان مدت و بلند مدت خواهد بود تا حتی­ الامکان آلام عزیزان سیل زده کاهش یافته و امید و نشاط به این مناطق بازگردد.

موالی­ زاده تأکید کرد: فرهنگ پیشگیری در گستره کشور بیش از پیش بایستی مورد توجه قرار گیرد تا کمتر شاهد بروز حوادثی از این دست باشیم.

وی در پایان گفت: انشاء­الله با مجموعه تلاش ­ها در بخش ­های مختلف، شاهد شکل ­گیری روند زندگی طبیعی، آرام و پر تحرک و سازنده و با نشاط در مناطق آسیب ­دیده کشور عزیزمان باشیم.

 

۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۱۰:۵۶
روابط عمومی دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید