اخبار

سید محمدرضا موالی زاده دبیر شورای فرهنگ عمومی: ما پای سپاه عشق هستیم همه

سید محمدرضا موالی زاده دبیر شورای فرهنگ عمومی: ما پای سپاه عشق هستیم همه
سیدمحمدرضا موالی زاده دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور در پی تروریستی شناختن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از سوی دونالد ترامپ با انتشار یادداشتی بیان داشت:
 

سیدمحمدرضا موالی زاده دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور در پی تروریستی شناختن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از سوی دونالد ترامپ با انتشار یادداشتی بیان داشت:

ما پای سپاه عشق هستیم همه
این نیز از عجایب روزگار است و نشان‌دهنده عمق وارونگی هنجارها و ارزش‌ها در نظام بین‌الملل در عصر حاضر می‌باشد و انسان را به یاد شعر پر مغز مولانا می‌اندازد که می‌گوید:
      مدتی معکوس باشد کارها                 شحنه را دزد آورد بر دارها
پر واضح است که از حیث حقوق بین‌الملل این اقدام مردود و غیر قابل پذیرش است زیرا سپاه یک نهاد قانونی و رسمی با جایگاهی تعریف شده در قانون اساسی است. با سنجه و عیار عقلانیت هم اگر بخواهیم این اقدام را بررسی کنیم و منافع و مضار آن را برای هیأت حاکمه امریکا بر اساس جدول هزینه- فایده برشماریم به روشنی به این نتیجه می‌رسیم که این تصمیم نه تنها هیچ هوده‌‌ای و نتیجه‌ای را عاید آنان نخواهد کرد بلکه مطمئناً به ضد آن تبدیل گردیده برای آنان خسران به دنبال خواهد داشت. مگر نه اینکه آنان با صرف هزینه‌های گزاف و استفاده از ابزارهای مختلف رسانه‌ای و تبلیغاتی همواره در پی آن بوده‌اند تا در میان خانواده بزرگ ایرانیان گسست و گسل ایجاد نمایند با این اقدام اما بخوبی مشاهده می‌شود که تراز انسجام و وحدت ملی در ایران اسلامی به میزان قابل توجهی افزایش یافته است.
 اینک با این پشتیبانی گسترده و همه جانبه ملی، گویی سپاهی به جمعیتی بیش از 80 میلیون ایرانی تشکیل شده است. کیست که نقش ممتاز سپاه را در 40 سال گذشته نداند؟ مگر می‌توان رشادت‌های سپاه را در دوران دفاع مقدس، در خنثی کردن توطئه‌های گوناگون دشمنان علیه نظام اسلامی، در ایجاد امنیت در کشور و منطقه، در عرصه سازندگی در گستره کشور و در خدمت‌رسانی خالصانه به سیل‌زدگان را  فراموش کرد؟ به فضل خداوند متعال، سپاه امروزه تبدیل به یک نیروی عظیم نظامی، مردمی و با اقتدار و هوشمند گشته که روز به روز مرزهای بیشتری از دانش و ابتکار و خلاقیت و نوآوری را در عرصه‌های مختلف درمی‌نوردد و دشمنان را به حیرت و شگفتی وا می‌دارد. تحمل چنین نیرویی با این میزان توانمندی و  دانش و مهارت و اقتدار و تأثیرگذاری و دقت و سرعت عمل و با این درجه از محبوبیت مردمی، برای امریکا و اذناب آن مقدور نیست. بی‌شک نتیجه این اقدام انزوای هر چه بیشتر امریکا و در نقطه مقابل محبوبیت هر چه بیشتر سپاه و تقویت انسجام ملی و سرمایه اجتماعی در کشور و افزایش توان و اقتدار ملی خواهد بود همان‌گونه که مقام معظم رهبری فرموده‌اند دست انقلاب و نظام اسلامی در منطقه و بلکه در دنیا باز شده است و با عنایات حضرت حق، ایران اسلامی روز به روز اقتدار بیشتری یافته و رتبه و مرتبه آن در منطقه و جهان ارتقا می‌یابد این بار نیز کید دشمنان همچون همیشه به خود آنان باز خواهد گشت.
این سنت قطعی الهی است. نور الهی به خاموشی نخواهد گرایید. هرقدر هم که دشمنان دین و آیین به زعم باطل خویش تلاش نمایند و دست و پا زنند راه به جایی نخواهند برد یریدون لیطفئوا نورالله بافواههم والله متم نوره ولو کره الکافرون. والسلام.
۲۷ فروردین ۱۳۹۸ ۱۷:۵۴
روابط عمومی دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید