اخبار

تشکیل دهمین نشست شورای فرهنگ عمومی استان چهارمحال و بختیاری در سال 1397

تشکیل دهمین نشست شورای فرهنگ عمومی استان چهارمحال و بختیاری در سال 1397
"طرح جامع گام های توانمندسازی و تحکیم بنیان خانواده در چهارمحال و بختیاری"؛ محور اصلی دهمین جلسه شورای فرهنگ عمومی استان در سال حمایت از کالای ایرانی بود

دهمین جلسه شورای فرهنگ عمومی استان با محوریت “طرح جامع گام های توانمندسازی و تحکیم بنیان خانواده در چهارمحال و بختیاری” تشکیل شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال و بختیاری، دهمین جلسه شورای فرهنگ عمومی استان روز چهارشنبه ٢٤ بهمن ماه جاری به ریاست حجت الاسلام والمسلمین محمد علی نکونام در محل دفتر نماینده محترم ولی فقیه در استان و امام جمعه شهرکرد برگزار شد.

در این جلسه پس از تلاوت آیات قرآن کریم، دبیر شورای فرهنگ عمومی استان پس از خیر مقدم و تقدیر از مردم و مسئولین جهت حضور در راهپیمایی حماسی ٢٢ بهمن ماه گفت: بدون شک راهپیمایی شکوهمند انقلاب اسلامی برای همیشه در اذهان جهانیان باقی خواهد ماند و مستکبرین و دشمنان نظام، هیچ گاه طعم تلخ شکست خود را فراموش نخواهند کرد.

جواد کارگران در ادامه دستور دهمین جلسه شورای فرهنگ عمومی استان را قرائت کرد.

در ادامه رئیس شورای فرهنگ عمومی استان پس از تبریک ایام الله دهه مبارک فجر از حضور پرشور مردم در راهپیمایی حماسی ٢٢ بهمن تقدیر کرد و گفت: مردم با حضور در راهپیمایی ٢٢ بهمن بار دیگر بر پایه های انقلاب استحکام بخشیدند و امید را در دل انقلابیون و یأس را در دل دشمن و مستکبرین ایجاد کردند.

حجت الاسلام والمسلمین محمد علی نکونام در ادامه از اجرای طرح اهدای سیصد جهیزیه به زوج های جوان توسط قرارگاه محرومیت زدایی سپاه پاسداران خبر داد و از کلیه مسئولین جهت شرکت در این برنامه دعوت نمود.

وی در ادامه: به بیانیه رهبر معظم انقلاب اسلامی “مد ظله العالی” اشاره کرد و آن را منشور راهبردی انقلاب در این چهل سال دانست.

نکونام در ادامه گفت: از مباحث ارائه شده در این بیانیه خطاب رهبر به جوانان در مورد آینده است چرا که بار اصلی انقلاب بر دوش جوانان است.

نکونام افزود: این منشور برای تبیین گذشته و آینده انقلاب یک محتوای بسیار غنی و منبع ارزشمند و مهم است که همگان موظفند بر روی آن کار کنند و دستگاه ها نیز موظفند وظایف خود را از این منشور استخراج و عملیاتی نمایند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی در ادامه با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی تا به آخر باید جهت دهنده باشد گفت: حفظ پاکی و طاهریت ذاتی انقلاب، از وظایف همگانی مسئولین و مردم است و مبارزه با فساد را از راهکارهای حفظ این پاکی و طهارت دانست.

در ادامه معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری به افزایش آمار طلاق و سایر آسیبهای اجتماعی در استان اشاره کرد و گفت: یکی از راهکارهای مبارزه با طلاق و سایر آسیب های اجتماعی، اجرای طرح های آموزش عمومی از دوران کودکی است.

سید محمد موسوی افزود در این راستا دادگستری استان اقدام به تهیه “طرح جامع گام های توانمندسازی و تحکیم بنیان خانواده در چهارمحال و بختیاری” نموده است.

وی این طرح را در ٩ گام برشمرد و گفت: به منظور دستیابی به اهداف این طرح، دستگاه هایی از جمله بهزیستی، آموزش و پرورش و … باید در اجرای این طرح همکاری لازم را داشته باشند.

در ادامه اعضای شورای فرهنگ عمومی به ارائه نظرات و پیشنهادات خود در مورد پشتوانه قانونی طرح، دستگاههای همکار، بودجه لازم  در “طرح جامع گام های توانمندسازی و تحکیم بنیان خانواده در چهارمحال و بختیاری” پرداختند.

در پایان جلسه رئیس شورای فرهنگ عمومی استان گفت: ان شاالله به فضل خداوند عبرت ها، ضعف ها و قوت های چهل سال اول انقلاب برای ما چراغ راه چهل سال دوم می شوند.

لازم به یادآوری است جلسه شورای فرهنگ عمومی چهارمحال و بختیاری به صورت ماهانه در محل دفتر نماینده محترم ولی فقیه در استان و امام جمعه شهرکرد برگزار می شود.

۲۸ بهمن ۱۳۹۷ ۱۴:۰۹
روابط عمومی دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید