اخبار

دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور : بسیج، الگوی شکل گیری جبهه مقاومت در منطقه است

دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور : بسیج، الگوی شکل گیری جبهه مقاومت در منطقه است
به مناسبت بزرگداشت هفته بسیج، محمدرضا موالی زاده، دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور، طی پیامی ضمن گرامیداشت این هفته، بسیج را الگوی شکل گیری مقاومت در منطقه خواند.

به گزارش روابط عمومی دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی، در پیام  دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور آمده است:

«بسیج شجره طیبه و میراث گرانقدر امام راحل عظیم الشأن است که از بدو تأسیس تاکنون توانسته منشأ خدمات فراوانی گردد. بسیج در دوران دفاع مقدس جانانه جنگید و پس از جنگ در عرصه سازندگی کشور در میادین مختلف وارد شد . تلاش های بسیج در عرصه های علمی، فناوری، پزشکی، اجتماعی، امدادرسانی و سازندگی در کنار مجاهدت ها و دفاع نظامی کاملاً روشن است و بحمدالله نتایج درخشانی به دنبال داشته است. مدل موفق نحوه کارکرد بسیج در مقوله مقاومت در دیگر کشورهای منطقه به خوبی مورد پذیرش قرار گرفته است به گونه ای که می توان گفت حزب الله لبنان، جهاد اسلامی فلسطین، جیش الشعبی سوریه، حشدالشعبی عراق و نیز مقاومت مردم یمن با الهام از بسیج میلیونی مردم ما شکل گرفته است.

به تعبیر مقام معظم رهبری امروزه ملت ایران به فضل خداوند متعال یک ملت بسیجی است و اساساً هر کسی که خالصانه و با همه وجود برای اعتلای اسلام و آموزه های انقلاب و آرمان های امام و پیشرفت کشور کار کند او یک بسیجی است.

روحیه ایثارگری در بسیج به عنوان منبعی برای تقویت ایثار اجتماعی و ارتقاء سطح سرمایه اجتماعی می تواند مورد توجه قرار گیرد که یکی از مؤلفه های اساسی فرهنگ عمومی است . هفته بسیج فرصت مناسبی است تا دستاوردهای این میراث ارزشمند بیان گردیده و از خدمات ارزشمند بسیج قدردانی شود.»

۵ آذر ۱۳۹۶ ۱۱:۱۰
روابط عمومی دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید