اخبار

تصویب برنامه ترویج کتاب و کتابخوانی در شورای فرهنگ عمومی

تصویب برنامه ترویج کتاب و کتابخوانی در شورای فرهنگ عمومی
همزمان با بیست و پنجمین دوره بزرگداشت هفته کتاب و کتابخوانی، شورای فرهنگ عمومی، بیست و دوم آبان ماه برنامه ای را با عنوان «ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی» به تصویب رساند.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی به نقل از روابط عمومی شورای فرهنگ عمومی،  سید محمدرضا موالی زاده، دبیر شورای فرهنگ عمومی، ضمن گرامیداشت هفته کتاب اظهار داشت: همزمان با  هفته کتاب، شورای فرهنگ عمومی در ششصد و نود و دومین جلسه خود، برنامه ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی را تصویب کرد.  این برنامه در سه محور فرهنگ سازی، ایجاد گسترش و تجهیز کتابخانه ها و  اجرایی­ سازی، نظارت و پایش تصویب شده است. وی افزود: در این برنامه همه مقاطع سنی و تحصیلی و اقشار مختلف جامعه مورد توجه قرار گرفته اند.

موالی زاده در ادامه گفت: شورای فرهنگ عمومی کشور پس از 2 جلسه بحث و بررسی پیرامون این مقوله مهم و اساسی با تصویب این برنامه درصدد است تا انشاءالله حرکت ملی و همگانی را برای ترویج فرهنگ کتابخوانی در گستره جامعه شکل دهد و فرهنگ مطالعه تبدیل به یک رفتار نهادینه در جامعه گردد.

دبیر شورای فرهنگ عمومی ضمن تأکید بر لزوم گسترش فرهنگ مطالعه و کتابخوانی افزود: بر کسی پوشیده نیست که اگر در یک جامعه کتابخوانی رواج بیشتری داشته باشد تعاملات، روحیه گفتگو، مفاهمه و رواداری در سطح اجتماعی تقویت خواهد شد و دانش و بینش آحاد جامعه افزایش خواهد یافت و بسترهای فکری و فرهنگی برای رشد و توسعه پایدار، متوازن و همه جانبه نیز بیشتر خواهد شد.

وی در پایان یادآور شد: شورای فرهنگ عمومی کشور  نظارت بر اجرای این مصوبه را به عهده خواهد داشت و در صورت لزوم از ظرفیت بخش­ های ذیربط در این زمینه استفاده خواهد کرد.

 

 

 

۲۴ آبان ۱۳۹۶ ۱۵:۱۸
روابط عمومی دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید