اخبار

رسیدگی به مشکلات جوانان از مهم ترین اولویت شورای فرهنگ عمومی کشور

رسیدگی به مشکلات جوانان از مهم ترین اولویت شورای فرهنگ عمومی کشور
حجت الاسلام والمسلمین سید حسین شاهمرادی با حضور در جلسه شورای فرهنگ عمومی استان ایلام تاکید کرد: رسیدگی به مشکلات جوانان و ساماندهی مسائل آنان از مهم ترین اولویت شورای فرهنگ عمومی کشور است.
حجت الاسلام والمسلمین سید حسین شاهمرادی عصر دیروز – دوشنبه ۳ خرداد – در نشست شورای فرهنگ عمومی استان ایلام اظهار کرد: مصوبات شورای فرهنگ عمومی دارای قاعده و نظم است و نباید مصوبات شورای فرهنگ عمومی استان ‌ها را محدود به برنامه ریزی ایام و مناسبت‌ ها کرد.

وی با تاکید بر اینکه در نشست های شورای فرهنگ عمومی باید زیربناهای فرهنگی استان و وضعیت فرهنگ ‌عامه استان بررسی شود، اضافه کرد: اعضای این شورا و متخصصان باید در دبیرخانه شورا در کارگروه‌های ویژه مسائل فرهنگی استان را تحلیل کنند.

حجت الاسلام والمسلمین شاهمرادی رسیدگی به مشکلات جوانان و ساماندهی مسائل آنان از جمله عدم رغبت جوانان به ازدواج، طلاق و مسائل پس از آن و آسیب های اجتماعی را مهم ترین اولویت شورای فرهنگ عمومی کشور بیان کرد.

دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور با بیان این که استان ایلام در زمینه استقبال از زائران حسینی و فرهنگ عاشورایی نقش مهمی داشته گفت: در ایلام همدلی و همگرایی مثال زدنی وجود دارد و مسئولان نسبت به این فرهنگ دغدغه دارند.

وی در ادامه ضمن تبیین شاکله شورای فرهنگ عمومی افزود: این شورا که از سال ۶۴ تشکیل و دارای ۱۰ ماموریت مهم بوده، به نحوی است که افرادی که تاثیرگذار هستند چه حقیقی و چه حقوقی در آن حضور دارند‎‏؛ این شورا در سطح استان ‌ها به ریاست نماینده ولی ‌فقیه و نایب رئیسی استاندار شکل گرفته و دبیری آن نیز بر عهده مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هر استان است.

دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور ادامه داد: سازمان مدیریت و برنامه‌ ریزی موظف به تأمین اعتبار لازم برای دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی است، در سال جاری اعتباری برای شورای فرهنگ عمومی در مرکز اختصاص یافته که بتدریج در اختیار دبیرخانه شوراهای فرهنگ عمومی استان ‌ها قرار خواهد گرفت.

وی تاکید کرد: قانونگذار در دوره‌ های گذشته، هیچ بودجه‌ ای برای شورای فرهنگ عمومی قرار نداده بود که سال گذشته یک ردیف بودجه‌ای از طریق مجلس شورای اسلامی به این امر اختصاص یافت که بسیار اندک است.

دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور ضمن تاکید بر حضور اعضای اصلی در جلسات این شورا یادآور شد: ۲۲ نفر از اعضای تاثیرگذار در هر استان از جمله مدیران عضو این شورا هستند که باید هر ماه تشکیل جلسه داده و آنچه در شوراهای فرهنگ عمومی استان‎ها به تصویب می‎رسد با ابلاغ استانداران باید توسط همه دستگاه‎ها اجرایی شود.

حجت الاسلام والمسلمین شاهمرادی در پایان گفت: هر دستگاه در جلسه شورای فرهنگ عمومی دو وظیفه دارد که هم باید پاسخگوی آن دستگاه در شورا باشد و هم مصوبات شورا را در نهادها و دستگاه های خود اجرایی کنند.

در این سفر فرهنگی حجت الاسلام والمسلمین سید حسین شاهمرادی پیش از جلسه شورای فرهنگ عمومی با حجت الاسلام و المسلمین محمد نقی لطفی نماینده ولی فقیه و امام جمعه ایلام و محمدرضا مروارید استاندار این استان نیز دیدار و گفتگو کرد.

۴ خرداد ۱۳۹۵ ۱۲:۳۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید