آشنایی با شورامصوباتمصوبات دهه نودمصوبات سال 1391توصیه های شورای فرهنگ عمومی در ضرورت حفظ وحدت و ...

 

توصیه های شورای فرهنگ عمومی کشور در ضرورت حفظ وحدت و حضور یکپارچه ی ملت شریف و انقلابی ایران

در راهپیمایی با شکوه 22 بهمن ماه

مصوب جلسه 591 مورخ 1391/11/17 شورای فرهنگ عمومی

 

 

در آستانه سی و چهارمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران، ملت شریف بزرگ ایران عزیز باید با تمسک به همان سلاح موثر همیشگی اش که تاکنون حافظ انقلابشان بوده راه مقدس خود را ادامه دهند.استمرار پیروزی همانا در گرو حفظ و حدت کلمه، میان امت و مسئولان و همچنین پاسداری همه جانبه از وحدت کلمه بر سر اصول و آرمانهای مقدس انقلاب اسلامی، میان دست اندرکاران نظام است به ویژه این‌که دشمن، امروزه از توطئه های پیچیده‌تری در راستای ضربه زدن به نظام اسلامی و انقلاب بهره می جوید و علاوه بر استفاده از سلاح فولادین و جنگنده‌های مادی که تا بن دندان به آن مسلح است به شیوه های گسترده و خصمانه جنگ نرم نیز تمسک جسته است و با این روش خواهان رسوخ فرهنگ منحط خود به زیر ساخت های فرهنگ غنی اسلامی ایرانی و نشانه گیری وحدت میان مردم و مسئولان است؛ اکنون وظیفه همه ما گوش جان سپردن به ندای ملکوتی قرآن کریم «واعتصمو بحبل الله جمیعا و لاتفرقوا» و تبعیت محض از مقام عظمای ولایت به منظور استحکام بیش از پیش وحدت، این رمز جاوید پیروزی انقلاب عزیز اسلامی است.

تحکیم وحدت و یکپارچگی کشور، ضرورتی انکارناپذیر در مسیر تعالی اهداف بلند انقلاب اسلامی است و طرح مسائل اختلاف برانگیز از مهمترین عوامل تهدید کننده وحدت و یکپارچگی ملی است.

انقلاب اسلامی که به تعبر امام خمینی (ره) انفجار نور بود از همان روزهای پیروزی و استقرار خود مورد هجمه دشمنان داخلی و خارجی قرار گرفت چرا که نظام مقدس جمهوری اسلامی برآمده از انقلاب شکوهمند اسلامی، اهداف بلند استقلال و آزادی را سرلوحه خود قرار داده و به همین علت با توحید کلمه و کلمه توحید بر همه فشارها و تحریم ها و جنگ تحمیلی غالب و پیروز گردیده که این امر ریشه در زنده بودن انقلاب و ارزش های الهی آن دارد.

بعد از گذشت سی و چهار بهار آزادی با وجود تهدیدهای گوناگون نظامی، سیاسی و اقتصادی، مردم ولایتمدار غیور و همیشه در صحنه نه تنها اهداف انقلاب را فراموش نکرده‌اند بلکه به دنبال تثبیت و تحقق اهداف متعالی الهی آن هستند و از جان و مال خویش دریغ نورزیده اند.

اکنون که با تهدید جدی تحریم از سوی دشمن مواجه‌ایم در کنار هوشیاری و صبر و شکیبایی مردم، لازم است مسئولین کشور و قوای سه گانه از طرح هرگونه مطلب و سخن که باعث ضربه به وحدت و انسجام مردم که ضرورت حفظ وحدت کلمه بیش از هر زمان دیگر است و به تعبیر رهبری عزیز انقلاب طرح هر گونه مباحث اختلاف برانگیز خیانت به میهن اسلامی پرهیز کرد.

امروز مهمترین حربه و توطئه دشمن، ایجاد اختلاف داخلی است. راه حل و علاج نابودی کید دشمن اتحاد و همدلی بین مردم و مسئولین با یکدیگر است. چرا که به تعبیر رهبر فرزانه انقلاب اسلامی هر حرکت اختلافی به هر شکلی بازی‌کردن در زمینی است که دشمن آن زمین را تعیین کرده است و کمک به دشمن است.

در آستانه راهپیمایی با شکوه 22 بهمن، مردم شریف و انقلابی ایران اسلامی با استعانت از درگاه حضرت احدیت و بهره‌گیری از انفاس قدسی شهیدان والا مقام و امام راحل (ره) با حضور یکپارچه خویش در صفوف به هم پیوسته بار دیگر همچون گذشته انزجار خود را از توطئه‌های شیطانی استکبار جهانی و اذناب آنان و تبعیت از فرامین مقام معظم رهبری اعلام و حقانیت انقلاب اسلامی  و اتحاد یکپارچه خود را به جهانیان نشان خواهند داد.

دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی