آشنایی با شورامصوباتمصوبات دهه هشتادمصوبات سال 1388بیانیه شورای فرهنگ عمومی کشور در دعوت از ملت شهیدپرور ایران برای حضور در راهپیمایی سراسری نهم دی ماه در محکومیت توهین به مقدسات اسلامی در روز عاشورا

 

بیانیه شورای فرهنگ عمومی کشور در دعوت از ملت شهیدپرور ایران

برای حضور در راهپیمایی سراسری نهم دی ماه در محکومیت توهین به مقدسات اسلامی در روز عاشورا


بیانیه شورای فرهنگ عمومی کشور در دعوت از ملت شهید پرور ایران برای حضور در راهپیمایی سراسری نهم دی‌ماه در محکومیت توهین به مقدسات اسلامی در روز عاشورا  حرمت شکنی عده ‌ای اندک و توهین به مقدس ‌ترین باورها و ارزش ‌های دینی مردم هم ‌زمان با عاشورای حسینی، دل ‌های به سوگ نشسته ملت بزرگ ایران در رثای سید و سرور آزادگان جهان را داغدار کرد.

    تأثیرپذیری آشکار این گروه فرصت ‌طلب از تبلیغات فریبنده نظام رسانه ‌ای استکبار جهانی و هتک حرمت مقدسات دینی بی ‌تردید عامل اتحاد و انسجام همه آحاد مردم ولایت ‌مدار در ابراز انزجار و تبری از اعمال ساختارشکنانه ایشان است. شورای فرهنگ عمومی با عرض تسلیت به محضر حضرت ولی‌الله‌الاعظم(عج) و مردم شریف و متدین ایران و با تجلیل از شور و آگاهی امت سوگوار به واسطه حضورشان در صحنه و اعلام همراهی در راهپیمایی سراسری عصر چهارشنبه نهم دی‌ماه بر موارد ذیل تأکید می‌کند:

1.      اهمیت بصیرت در شناخت دشمن ایجاب می‌کند تا یکایک مرد و زن ایران زمین و به‌‌ویژه عالمان، دانشمندان و اصحاب فکر و فرهنگ با الهام از روشنگری‌های رهبر معظم انقلاب با رصد و شناسایی شگرد‌‌های دشمن و با آگاهی و آمادگی، مکر او را به خودش باز گرداند.

2.      سرمایه‌گذاری ایادی دشمن در هتک حرمت ولایت فقیه نشانگر اوج عصبانیت استکبار جهانی از این اصل مترقی است. ایمان به هدایت و راهبری حضرت ولی عصر(عج) و لزوم اطاعت از ولی‌فقیه واجب الاطاعه در زمان غیبت او که بخشی از اساسی ‌ترین مبانی اعتقادی ما و نجات بخش اسلام از غربت و انزوا در زمان حاضر است، لزوم وحدت و یکپارچگی امت در زیر لوای تبعیت از ولی‌فقیه زمان و رهبری معظم انقلاب را دو چندان می‌سازد.

3.      توهین به مقدسات دینی که پایه و اساس نظام اسلامی حاکم در کشور عزیزمان است، به مثابه هشدار جدی به همه احزاب و گروه‌های سیاسی است. اکنون زمان آن رسیده است که با کنار گذاشتن اختلافات سلیقه‌ای و سیاسی در هم‌آوردی با شکوه و عظیم همه علاقمندان نظام اسلامی برائت و انزجار خود را از وقاهت هتاکان حریم ارزش‌های اصیل فرهنگی و دینی اعلام نمایند.

4.      آرامش و خویشتن داری و گرفتن بهانه از فتنه جویان که توصیه اکید مقام عظمای ولایت است را باید بیش از هر زمان دیگر نصب‌العین قرار داد. تردیدی نیست که ایجاد رخنه در صفوف متحد ملت و ایجاد دلهره و  نا ‌امنی از بزرگ‌ترین ابزار دشمنان است. شایسته است ملت بزرگ ایران با حفظ آرامش و آگاهی خود، دشمنان را مأیوس سازد.

       شورای فرهنگ عمومی بار دیگر با محکوم کردن اعمال بی‌شرمانه‌ای که موجب جریحه‌دار شدن احساسات امت خدا‌جوی ایران اسلامی شده است، از همه مردم، عاشقان و سوگواران حسینی می‌خواهد تا با حضور گسترده خود در راهپیمایی سراسری روز چهارشنبه نهم دی‌ماه برگ زرینی در تاریخ افتخارات خود بیافریند و خود در کنار و همراه مردم انقلابی و ولایت‌مدار خواهد بود.


                                                                                 شورای فرهنگ عمومی کشور