آشنایی با شورامصوباتمصوبات دهه هشتادمصوبات سال 1386بیانیه شورای فرهنگ عمومی به مناسبت پیروزی هسته‌ای نظام جمهوری اسلامی ایران

بیانیه شورای فرهنگ عمومی به مناسبت پیروزی هسته‌ای نظام جمهوری اسلامی ایران

مصوب جلسه 477 مورخ 7/12/86 شورای فرهنگ عمومی

 

    درخت جوان و بارور نظام اسلامی یکی پس از دیگری با میوه‌های کارآمدی، عزت، تعالی و پیشرفت، کام هر مرد و زن ایرانی را شیرین می‌کند و اهداف مقدس انقلاب اسلامی و معمار کبیر آن را در سرتا سر جهان محقق می‌سازد. اعلام و اقرار به صلح آمیز بودن انرژی هسته‌ای ایران از سوی معتبرترین نهاد بین‌المللی متخصص در این حوزه در مقابل پرونده‌سازی، اتهام‌های ناروا و جنگ روانی غرب خصوصاً آمریکا و رژیم صهیونیستی علیه ایران، پس از هفت سال فراز و نشیب، بی‌شک پیروزی آشکاری است که تکیه گا هی جز لطف خداوند و اراده مردمانش نداشته و ندارد.

   این پیروزی دیگر بار نشان داد که اگر جریان تکاملی انقلاب اسلامی تحت زعامت و ارشاد ولی‌فقیه و با سلاح و ایمان دینی در بسترهای داخلی و بین‌المللی جاری شود، نه تنها ایرانیان به سوی حیات طیبه و رشد مادی و معنوی حرکت خواهند کرد بلکه صلح و امنیت پایدار در جهان حاکم خواهد شد. اولین گوهر فرهنگی این واقعه بزرگ تاریخ ایران، تجلی و احیاء موجی تازه ازاعتماد به نفس ملی در ساحت فردی و اجتماعی است که در سایة سار تأکید دوباره بر فرهنگ عزت در کنار دو اصل دیگر سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران یعنی حکمت و مصلحت، بدست آمده است. «عزت» موهبت عظیمی است که خداوند به صالحان زمین و پیروان رسول الله بشارت داده و انقلاب اسلامی ایران عزت و خودباوری ملی و ایستادگی بر صراط حق در جهان مستضعفین تبدیل گشته است.

   حاصل دیگر این پیروزی ترسیم اهمیت حیاتی و ضرورت تولید و توسعه علمی و فناوری و نقش آن در تأمین اقتدار و کارآمدی در جهان کنونی است.بی‌شک از پایه‌های حرکت بسوی تمدن اسلامی و جامعه مهدوی، جهاد همه جانبه علمی است که باید در اعماق فرهنگ عمومی جامعه ایرانی رسوخ کند. گامی از این جهاد، رسیدن به مرزهای دانش جهانی است که خصوصاً با دسترسی به علومی میسر می‌شود که سال‌ها توسط زرسالاران غربی، به مثابه متاعی انحصاری، دستمایة سلطه و نفوذ و تحقیر ملت‌های آزاده و عاملی برای سیطره بر نهادهای بین‌المللی بود.

    امروز که جوانان ایران اسلامی با تکیه بر دو بال علم و ایمان به فتح قله‌های صعب و رفیع علوم هسته‌ای، فضایی، بیولوژی ، نانو و ... نائل آمده و علیرغم کارنامه دشمنان دین و انسانیت، پیوند و همسازی علم و اخلاق و صلح را در جهان، صلا زده‌اند، بی‌شک زمان شکر و حمد به درگاه خداوند عالم است که اول اوست و آخر او، زنده است و آگاه و قائم بر احوال انسان‌ها و هیچ چیز خارج از اراده و تفضل او ممکن نیست.

     این پیروزی که مرهون خون پربرکت شهیدان انقلاب اسلامی و پایمردی ملت ایران است با شکر و تذکر و شادمانی عمومی ایرانیان تکمیل خواهد شد که جشن‌های هسته‌ای بیستم فروردین ماه 1387 را فرا روی جهانیان به نمایش خواهند گذاشت. شورای فرهنگ عمومی در آستانه اربعین سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(ع)، عزت و فتح و نصرت امت پایدار، صبور و بصیر ایران را که در ظل عنایات حضرت حجت (عج)، درایت رهبر معظم انقلاب اسلامی و تعهد و هوشیاری و شجاعت دولت خدمتگزار بدست آمده گرامی می‌دارد.