سه شنبه / ۲۹ بهمن ۱۳۹۸ / ۱۲:۱۲
سرویس : دفتر مطالعات
کد خبر : ۱۴۴۲۶
گزارشگر : ۲۳۷۷۳
سرویس دفتر مطالعات

برگزاری دومین گردهمایی دو سالانه فعالان سواد رسانه‌ای کشور در اسفندماه

برگزاری دومین گردهمایی دو سالانه فعالان سواد رسانه‌ای کشور در اسفندماه
(سه شنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۸) ۱۲:۱۲

 

دومین گردهمایی دو سالانه فعالان سواد رسانه‌ای سراسر کشور در اسفندماه سال جاری به میزبانی استان البزر برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی دفتر مطالعات و برنامه‌ریزی رسانه‌ها و به نقل ازخبرگزاری فارس، «محمد صادق افراسیابی» معاون مرکز فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در این باره گفت: دومین گردهمایی دو سالانه فعالان سواد رسانه‌ای سراسر کشور در اسفندماه سال جاری به میزبانی استان البزر برگزار می‌شود.

وی با اشاره به برنامه ارتقای نقش وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در فضای مجازی خاطر نشان ساخت: برگزاری «همایش ملی سواد رسانه ای و اطلاعاتی» و «گردهمایی فعالان سواد رسانه ای» دو برنامه ای بودند که پیش از این توسط مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال اجرا میشد اما از امسال برگزاری همایش ملی سواد رسانه ای و اطلاعاتی با هدف استفاده از ظرفیت های علمی، آموزشی و پژوهشی دانشگاه ها و پژوهشگاه های کشور، پس از اخذ پیشنهادات دانشگاه ها و پژوهشگاه های مشارکت کننده در دو همایش قبلی سواد رسانه ای و اطلاعاتی و بعد از ارزیابی طرح های ارائه شده از سوی ایشان به دانشگاه امام صادق (ع) واگذار شد.

افراسیابی افزود: اجرای برنامه گردهمایی فعالان سواد رسانه ای کشور نیز با هدف استفاده از ظرفیت های استانی و تقویت استانهای کشور به استان البزر واگذار شد.

وی تاکید کرد: هدف از برگزاری دومین گردهمایی دو سالانه فعالان سواد رسانه‌ای کشور، مدیریت دانش فعالان سواد رسانه‌ای کشور، تقویت هم‌افزایی ایشان، افزایش فعالیت های تیمی و شبکه‌ای فعالان سواد رسانه‌ای و بررسی موانع و چالش‌های پیش روی نهضت سواد رسانه‌ای در کشور است.

معاون مرکز فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: شناسایی و الگوگیری فعالان سواد رسانه ای از ایده‌های برتر برای تقویت تولید و انتشار محتوای مناسب در زمینه ارتقای سواد رسانه‌ای و شناسایی تجارب موفق در زمینه ارتقای سواد رسانه‌ای از جمله دستاوردهای احتمالی این نشست خواهد بود.

وی در ادامه با اشاره به ضرورت ثبت نام علاقه مندان برای شرکت در این رویداد گفت:‌ فعالان سواد رسانه‌ای کشور تا ۳۰ بهمن ماه می‌توانند از طریق مراجعه به نشانی اینترنتی mas.saramad.ir و یا ارسال ایمیل به نشانی Mas@farhangmail.ir در این رویداد ثبت نام کنند.

لازم به ذکر است به گفته افراسیابی شماره تماس های ۰۲۶۳۲۵۲۴۸۴۹ و ۰۹۱۷۸۷۲۲۷۱۳ در طول این مدت پاسخگوی سوالات احتمالی فعالان سواد رسانه ای کشور خواهند بود.

گردآوری خبر:اردلانی

تعداد بازدید : ۲,۱۳۳
(سه شنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۸) ۱۲:۱۲
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید