اخبار

استفاده از ابزار هنر برای رونق بخشی به گردشگری / قریب به دو هزار اثر به جشنواره میراث فرهنگی رسید

استفاده از ابزار هنر برای رونق بخشی به گردشگری / قریب به دو هزار اثر به جشنواره میراث فرهنگی رسید
*قریب به دو هزار اثر برای جشنواره میراث فرهنگی*

بازدیدی از دبیرخانه دائمی جشنواره ملی چند رسانه ای میراث فرهنگی داشتم و از نزدیک در جریان کارها و نحوه دریافت و ثبت آثار و سایر امور دبیرخانه قرار گرفتم. همچنین در جلسات شورای سیاست گذاری جشنواره که جمعی از بزرگان و صاحب نظران سینما، تئاتر، فرهنگ، هنر و رسانه کشور عضویت دارند از نظراتشان بهره بردم.
دومین دوره جشنواره در استان قزوین از ۸ تا ۱۰ آذرماه سال جاری به میزبانی استانداری قزوین برگزار خواهد شد. (جشنواره نخست در استان یزد در بهمن ماه سال گذشته برگزار شده بود).
جشنواره‌ها فرصت مهمی است برای رقابت سالم میان هنرمندان و گامی بزرگ برای ارتقاء سطح کیفی تولیدات ،برنامه ها است. در این رخداد است که  توجه ویژه ای برای مسایل مهم کشور صورت می گیرد که افزایش سواد میراثی در جامعه و جلب توجه اقشار مختلف به میراث فرهنگی مدنظر ماست. از رهگذر برپایی جشنواره است که استان میزبان فرصتى مى یابد که در کانون افکارعمومى و رسانه ها قرارگیرد. هنرمندانى که به استان سفر می کنند در بازگشت، سفیران و پیام آوران شایسته ای برای معرفی استان، جاذبه های فرهنگی، سیاحتی، زیارتی، گردشگری و نیز توانمندی های صنایع دستی و هنرهای سنتی آن خواهند بود…. 
الان ماههاست که همکاران سخت کوش و پرتلاشم در معاونت میراث فرهنگی و نیز استانداری و  اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان قزوین با مشارکت و همراهی سایر نهادها در تدارک این جشنواره بزرگ و مهم هستند. نهادها، بنیادها، دستگاه های دولتی و انجمن‌های غیر دولتی زیادی با ما برای برگزاری این رخداد بزرگ فرهنگی هنری همکاری می‌کنند که از همه آنان کمال تشکر را دارم. 
جمعی از بزرگان فرهنگ و هنر، رسانه و  ارتباطات ایران در امور سیاست گذاری، راهبردی و برنامه ریزی از ماهها قبل در قالب «شورای سیاست گذاری جشنواره» یار و مددکار بوده اند خانم ها؛ پوران درخشنده، مریم جلالی، آتوسا مؤمنی و آقایان؛ رسول صدرعاملی، احمدرضا درویش، شهرام گیل آبادی، جواد قارآیی، مهدی فرجی، محمد حمیدی مقدم، مهدی آذرپندار، سید عباس فاطمی،  علیرضا تابش، مهدی رمضانی ،سید مجید امامی، حسن میثمی، علی طلوعی، محمدرضا حسنایی، مصطفی ده‌پهلوان، مهدی رجحانی، علیرضا خزائلی. که از همه این گرامیان صمیمانه قدردانی و تشکر می کنم. جشنواره برای دیده شدن، معرفی، رقابت، افزایش سواد میراثی و توجه بیشتر  به اهمیت میراث فرهنگی است. هنرمندان و پژوهشگران «آینه داران میراث فرهنگی ایران» هستند، قدر هنرمندان را بدانیم اینان سرمایه اجتماعى و اعتبار فرهنگ وهنر کشور هستند

۱۸ آبان ۱۴۰۲ ۰۸:۵۹