اخبار

برگزاری هشتصد و ششمین جلسه شورای فرهنگ عمومی کشور

برگزاری هشتصد و ششمین جلسه شورای فرهنگ عمومی کشور
هشتصد و ششمین جلسه شورای فرهنگ عمومی کشور امروز سه شنبه ۲۸ شهریور ماه ۱۴۰۲ به ریاست محمد مهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و به دبیری سید مجید امامی با حضور انسیه خزعلی معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده و سایر اعضای شورای فرهنگ عمومی در اتاق کنفرانس وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد
 
به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی شورای فرهنگ عمومی کشور ؛ وزیر فرهنگ در جلسه شورای فرهنگ عمومی کشور خبر داد:
 
شورای فرهنگ عمومی در استان‌ها با سرپرستی نماینده ولی فقیه اداره خواهد شد/ اکران پویانمایی بچه زرنگ از ۵ مهرماه

محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ در جلسه شورای فرهنگ عمومی کشور گفت:

 

🔻وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در این نشست اهمیت فعالیت‌ شوراهای فرهنگ عمومی در استانها و سرپرستی آنها ذیل نظارت نماینده ولی فقیه در استان را متذکر شد. وی گفت: در جلسات دولت این بحث مطرح بود که این شوراها باید توسط استانداری‌ها اداره شود ولی با مخالفت وزارت ارشاد قرار شد که تحت سرپرستی نماینده ولی فقیه قرار گیرد. 

🔻حجت‌الاسلام والمسلمین حسینی همدانی، نماینده ولی فقیه در استان البرز از راه‌اندازی و تاسیس قرارگاه کودک و نوجوان در پروژه‌های فرهنگی و شوراهای فرهنگ عمومی استان البرز خبر داد.

🔻حامد علامتی، مدیر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان از اکران پویانمایی «بچه زرنگ» از پنجم مهرماه در سراسر کشور خبر داد. 
 

شایان ذکر است کلیات نامگذاری روز پسر جهت درج در تقویم رسمی کشور مورد تایید شورای فرهنگ عمومی  قرار گرفت و مقرر شد زمان مناسب برای آن توسط کارگروه  نامگذاری روزها و مناسبتهای خاص پیشنهاد شود


شورا

 

شورا

 
📌 روابط‌ عمومی و اطلاع رسانی شورای فرهنگ عمومی کشور.
 zil.ink/pcci_ir
🆔 ما را در شبکه های اجتماعی با آدرس @pcci_ir دنبال کنید.
۲۸ شهریور ۱۴۰۲ ۱۱:۴۹