اخبار

سفر وزیر فرهنگ و ارشاد به خراسان جنوبی پاییز محقق خواهد شد

سفر وزیر فرهنگ و ارشاد به خراسان جنوبی پاییز محقق خواهد شد
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی از سفر وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به استان در پاییز امسال خبر داد و گفت: هفته فرهنگی خراسان جنوبی با سفر وزیر برگزار خواهد شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی، علی فرخنده- مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی- امروز چهارشنبه (۴ مرداد) در جلسه شورای فرهنگ عمومی خراسان جنوبی که با دستور جلسه «بررسی الزامات فرهنگی شعار سال بر مبنای اندیشه تمدنی اسلام» برگزار شد، اظهار کرد: اولین جلسه شورای فرهنگ عمومی در مرداد ماه سال قبل برگزار و ساختار شورا تا پایان اسفند ۱۴۰۱ تکمیل شد.

وی با اشاره به اینکه در طرح بشری ۱۲۰۰ نفر آموزش‌های قرآنی را در ماه مبارک رمضان در سطح استان فرا گرفتند، افزود: سه سند راهبردی توسعه قرآن (سند توسعه راهبردی پژوهشی قرآن با محوریت دانشگاه، سند توسعه راهبردی آموزش قرآن با محوریت آموزش و پرورش و سند توسعه راهبردی تبلیغی ترویجی قرآن با همکاری چند دستگاه از جمله سازمان تبلیغات و فرهنگ و ارشاد) ذیل شورای عالی انقلاب فرهنگی در گذشته مصوب شده است که متاسفانه خاک می‌خورده اند که امید است به زودی احیا شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی با تأکید بر اینکه در حوزه بزرگداشت علما و مفاخر استان، گام هایی برداشته شده است، افزود: بزرگداشت شیخ محمدحسن خوسفی و سید ابوطالب حسینی قاینی و ... نیز در دستور کار قرار دارد.

وی افتتاح دفتر آثار و مفاخر فرهنگی استان، برگزاری جشن روزه اولی‌ها و آغاز طرح بررسی اندیشه تمدنی امام علی (ع) در نهج‌البلاغه را از جمله برنامه‌های اجرا شده در سال جاری اعلام کرد و ادامه داد: طرح فرهنگی از توس تا خوسف در سال ۱۴۰۳ در گستره بین المللی با هدف تقویت و حمایت اسعار حماسی دینی در خراسان‌جنوبی برگزار خواهد شد..

فرخنده  با تاکید بر اینکه برگزاری هفته فرهنگی خراسان جنوبی با سفر وزیر فرهنگ و ارشاد استان در نیمه دوم آبان ماه در دستور کار قرار دارد، ادامه داد: پیشنهاد شده است که تدفین پیکر یک شهید گمنام در بند دره که مکانی مردمی است در دستور کار قرار گیرد

۷ اَمرداد ۱۴۰۲ ۰۸:۲۱