اخبار

مدیریت قرارگاه فرهنگی و هنری جنوب کرمان منصوب شد

مدیریت قرارگاه فرهنگی و هنری جنوب کرمان منصوب شد
طی حکمی از سوی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان اسماعیل نیک نفس به مدیریت قرارگاه فرهنگی هنری جنوب کرمان منصوب شد.

در حاشیه برگزاری نشست شورای فرهنگ عمومی جنوب کرمان اسماعیل نیک نفس به مدیریت قرارگاه فرهنگی هنری جنوب کرمان منصوب شد.

اسماعیل نیک نفس مدیر قرارگاه فرهنگی هنری جنوب کرمان در نشست شورای فرهنگ عمومی جنوب کرمان، گفت: یکی از خلا های موجود، عدم وجود نهادی بود که بتواند نیروی هنرمند متعهد انقلابی تربیت کند و امروز با تشکیل قرارگاه فرهنگی هنری جنوب کرمان بزودی شاهد تحقق این مهم خواهیم بود.

وی تصریح کرد: ان شاءالله نتایج اولیه تربیت هنرمندان متعهد انقلابی با برنامه ریزی و آموزش های مستمر در ۶ ماهه نخست مشهود شود.

نیک نفس خاطرنشان کرد: در وهله نخست از اهداف اصلی قرارگاه فرهنگی هنری جنوب کرمان شناسایی استعدادهای هنری و شکوفایی این استعدادها خواهد بود که این اقدام ابتدا از شهرستان جیرفت آغاز خواهد شد.

وی با اشاره به راه اندازی دفتر نمایندگی قرارگاه فرهنگی هنری در سطح شهرستان های جنوبی کرمان، عنوان کرد: فعالیت های این قرارگاه در بخش های آموزش و توانمندسازی نیروها در رشته های هنرهای نمایشی، فیلم و مستند، رسانه، موسیقی و سرود و همچنین تربیت فعال فرهنگی تراز انقلاب اسلامی خواهد بود.

مدیر قرارگاه فرهنگی هنری جنوب کرمان اظهار کرد: از هنرمندان متعهد انقلابی تربیت یافته این قرارگاه حمایت می کنیم تا بتوانند آثار هنری فاخر در حوزه انقلاب اسلامی و ارزش های آن تولید کنند.

نیک نفس از تشکیل شورای تحول ذیل قرارگاه فرهنگی هنری جنوب کرمان خبر داد و گفت: در این شورا از جوانان خوش ذوق و خوش فکر به عنوان یک اتاق فکر برای پیشبرد برنامه های راهبردی قرارگاه در بحث شناسایی استعدادها و برقراری ارتباط با نهادهای فرهنگی استفاده خواهیم کرد.

مدیر قرارگاه فرهنگی هنری جنوب کرمان خاطرنشان کرد: امیدواریم در بازه زمانی ۶ ماهه نخست بتوانیم در تربیت هنرمند متعهد و تولید آثار هنری انقلابی به نتایج قابل قبولی دست بیابیم.

وی جهاد تبیین را از تاکیدات مقام معظم رهبری برشمرد و تصریح کرد: یکی از انگیزه های شکل گیری قرارگاه فرهنگی هنری جنوب کرمان، استفاده از ابزار هنر برای پای کار آوردن هنرمندان در جهت خلق آثار هنری تاثیرگذار بر جامعه و مخاطب است.

۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۲ ۱۳:۲۹