اخبار

با همکاری دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی کردستان؛

شب شعر قرآنی و مناجات خوانی کریمانه در سنندج برگزار شد

شب شعر قرآنی و مناجات خوانی کریمانه در سنندج برگزار شد
شب شعر قرآنی و مناجات خوانی کریمانه به همت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان و با همکاری معاونت فرهنگی دفتر نماینده ولی فقیه استان و دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی استان به مناسبت ماه مبارک رمضان و میلاد امام حسن مجتبی (ع) در سنندج برگزار شد.

به گزارش شورای فرهنگ عمومی کردستان:  ویژه برنامه «شب شعر قرآنی و مناجات خوانی کریمانه» با حضور شاعران و مناجات خوانان برجسته استان با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی و ظرفیت یک سوم سالن در دفتر نماینده ولی فقیه در استان برگزار شد

 

در این محفل معنوی جمعی از شعرا، قاریان، مداحان و مولودی‌خوانان پیشکسوت و جوان حضور داشتند و در حضور نماینده ولی‌فقیه در کردستان شعرخوانی ‌کردند؛ کلیپی از برنامه های فرهنگی و هنری ماه مبارک رمضان شامل مسابقه پیامکی ضیافت الله، مسابقه زیباترین اذان و نمایشگاه های آنلاین از آثار خوشنویسی و نازک کاری و معرق کاری هنرمندان و معرقکاران برجسته استان،  هم به صورت تصویری در این جلسه پخش شد.

 

این برنامه که به همت اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و با همکاری معاونت فرهنگی دفتر نماینده ولی فقیه کردستان و دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی استان برگزار شد، شعرا و مداحان آئینی در مدح پیامبر گرامی اسلام(ص) و اهل‌بیت(ع) شعر سرودند و به مناجات پرداختند.

 

در استان کردستان شعرا و مناجات خوانان برجسته ای در وصف پیامبر رحمت حضرت محمد(ص)، قرآن کریم، چهار یارنبی و اهل بیت(ع) اشعار و مناجات نغزی سرودند.

 

در پایان این مراسم معنوی از آقایان "سید اسماعیل حسینی، سید محمد سادات، خلیفه جمال محمدی، بهروز خیریه، محمد وکیلی، سید علی احمدی، سید ابراهیم حسینی، سید جمیل رشیدی، کامل گلباغی و امیر ملکی به عنوان 10 شاعر، ادیب و مولودی‌خوان برتر استان کردستان تجلیل شد.

۹ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۰:۵۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید